San Antonio Spurs v New York Knicks

01/03 01:00 Westbook -1.00
2014/07/06 15:20 bet title Spurs -11,5 (Final with Handicap) @-111 1/10

Οι Σπερς μπορεί να απέτυχαν να πάρουν τα ντέρμπι με τα θεωρητικά φαβορί, και εντός έδρας, αλλά στα τελευταία τρία ματς επέστρεψαν στις νίκες και στις καλές εμφανίσεις. Τελευταίο θύμα των Σπερς οι Νετς, τους οποίους «καθάρισαν» από το ημίχρονο αφού το σκορ ήταν 59-36, όπως άλλωστε κάνουν όταν ο αντίπαλος είναι στα μέτρα τους. Απόψε αντιμετωπίζουν την χειρότερη (βάση αναλογίας μπάτζετ-απόδοσης παιχνιδιού) ομάδα της Λίγκας, τους Νικς. Η ομάδα της Νέας Υόρκης, παρόλο που έχει ένα από τα μεγαλύτερα μπάτζετ του πρωταθλήματος, βρίσκεται στην πρωτελευταία θέση του πίνακα και παίζει απογοητευτικό μπάσκετ. Κανένας σχεδιασμός σε άμυνα και επίθεση και ένας προπονητής που δεν μπορεί να ταιριάξει όλους αυτούς τους αστέρες που έχουν μαζευτεί στο «Μεγάλο Μήλο». Πίστευα ότι περνώντας ο καιρός η ομάδα θα βελτιωθεί αλλά κάτι τέτοιο δεν έχει γίνει. Οι Σπερς είναι ομάδα συνόλου με τρομερό προπονητή και παίζει φοβερό μπάσκετ. Στο 1,90 η νίκη των Σπέρς με -11,5 πόντους, ενώ υπάρχει και η επιλογή της νίκης των Σπερς στο ημίχρονο με -7,5 πόντους, επίσης στο 1,90.