Cleveland Cavaliers v Chicago Bulls

01/23 00:00 Westbook -1.00
2014/07/19 00:21 bet title Cavaliers -4,5 (Final with Handicap) @-111 1/10

Ξεκίνημα με το Οχάιο και την αναμέτρηση ανάμεσα σε Καβαλίερς και Μπουλς. Παρά το ότι είδαν την διαφορά να φτάνει και τους 20π. και να εδραιώνεται εκεί για 15 λεπτά, οι Καβαλίερς, γύρισαν το διακόπτη στα τελευταία 15 λεπτά, και πάλεψαν, χωρίς επιτυχία, για την μεγάλη ανατροπή στο ματς με τους Μάβερικς, χάνοντας με 97-102. Από την άλλη, οι Μπουλς, συνεχίζουν να τα καταφέρνουν περίφημα, παρά την αποδυνάμωση του ρόστερ (λόγω τραυματισμών και την ανταλλαγή του Ντενγκ), και κέρδισαν και τους Λέικερς, στο εξτρά πεντάλεπτο της παράτασης, στο Σικάγο. Παραμένουν έτσι μέσα στην 8άδα, που μόνο τιμητικό μπορεί να είναι για αυτούς. Μπορεί οι «ταύροι» να είναι ψηλότερα στη βαθμολογία από τους «ιππότες», αλλά οι 2οι και με την προσθήκη του Ντεγκ, έγιναν ακόμα καλύτερο σύνολο, κάτι που φαίνεται και από τις 3 νίκες που έκαναν στην περιοδεία τους στη Δύση. Εντός έδρας, ούτως ή άλλως ήταν πολύ δυνατοί και παρά την ήττα τους προχθές, δίνονται ως φαβορί στη σημερινή αναμέτρηση. Πιστεύω ότι η άμυνα των Μπουλς δε θα μπορέσει να σταματήσει τους Ίρβινγκ και Ντενγκ, που δείχνουν να είναι σε πολύ καλή φόρμα. Στο 1,90 η νίκη των Καβαλίερς με -4,5 χάντικαπ.