Miami Heat v Los Angeles Lakers

01/24 00:00 Westbook +0.90
2014/07/19 00:28 bet title Lakers 12,5 (Final with Handicap) @-111 1/10

Το παρατεταμένο ντεφορμάρισμα, συνεχίζεται για τους Χιτ, αφού πέρασαν δύσκολες στιγμές στα τελευταία λεπτά, στον αγώνα με τους Σέλτικς, μέχρι να φτάσουν τελικά στο 93-86. Μοναδικός διασωθείς για τους πρωταθλητές ήταν και πάλι ο Τζέιμς, που «κουβάλησε» και όλο το «ειδικό» βάρος στα τελευταία λεπτά. Από την άλλη οι Λέικερς, λίγο έλειψε να κάνουν και τρίτη συνεχόμενη νίκη εκτός έδρας, στην περιοδεία τους στην Ανατολή. Το πάλεψαν μέσα στο Σικάγο, αλλά τελικά ηττήθηκαν με 102-100 στην παράταση. Πάρα τις πολλές απουσίες, η ομάδα του Λος Άντζελες δείχνει ότι έχει το μέταλλο του πρωταθλητή μέσα της και παλεύει, όσο το επιτρέπουν οι δυνατότητές της, κάθε ματς. Μοναδικό μελανό σημείο η κακή άμυνα της, που επιτρέπει 113π. Μ.Ο. στα τελευταία 10 ματς. Στο 1,90 βρίσκουμε το όβερ 209,5, ενώ μου αρέσει και το +12,5 των Λέικερς στο 1,90, βάση της κακής εικόνας που έχουν οι Χιτ στα τελευταία 10 ματς.