Denver Nuggets v Indiana Pacers

01/26 01:00 Westbook -1.00
2014/07/19 00:34 bet title Pacers -2,5 (Final with Handicap) @-111 1/10

Πάμε στη Δύση και στο ματς στο Ντένβερ, ανάμεσα στους Νάγκετς και τους πρωτοπόρους Πέισερς. Αν και βρέθηκαν και με 17π. μπροστά, προχθές κόντρα στους Μπλέιζερς, οι Νάγκετς, δεν κατάφεραν να φύγουν με κάτι θετικό από το Πόρτλαντ, γνωρίζοντας την ήττα με 110-105. Από την άλλη οι Πέισερς, μετά το στραπάτσο μέσα στο Φοίνιξ, επέστρεψαν στις επιτυχίες, με τη νίκη με 111-116 κόντρα στους Κινγκς. Μια νίκη βέβαια που ήρθε «δια πυρός και σιδήρου», αφού χρειάστηκε ο Τζορτζ να κάνει ένα μικρό θαύμα για να πάει το ματς στην παράταση και να το πάρει. Με το σκορ στο 103-99 και 18'', οι Πέισερς είχαν επαναφορά από το κέντρο. Η μπάλα πήγε στον Τζόρτζ, αυτός σηκώθηκε από τα 7,25μ...καλάθι.και φάουλ. Το τετράποντο του Τζόρτζ ήταν αρκετό να στείλει το ματς στην παράταση, αφού στον υπόλοιπό χρόνο που απέμενε, ο Τόμας αστόχησε σε σουτ 2 πόντων. Οι Πέισερς μόνο καλές αναμνήσεις δεν έχουν από το συγκεκριμένο γήπεδο, αφού τα τελευταία 5 χρόνια φεύγουν ηττημένοι με το σκορ να πηγαίνει πάνω από τους 200π. Σήμερα όμως τα δεδομένα είναι διαφορετικά. Οι Νάγκετς περνάν μια περίοδο ντεφορμαρίσματος, ενώ οι Πέισερς είναι σε εξαιρετική φόρμα, δείχνοντας μάλιστα ότι, ξέρουν να παίζουν και επίθεση αν χρειαστεί και το επιτρέπουν οι συνθήκες. Η φόρμα των Πέισερς, σε συνδυασμό με το γεγονός ότι η άμυνα των Νάγκετς δεν είναι και από τις καλύτερες τους πρωταθλήματος, με οδηγούν στο διπλό που πληρώνει 1,72 ή με -2,5 χάντικαπ στο 1,90, ενώ στο 1,90 μοιάζει καλή επιλογή και το όβερ 200,5.