Philippines v Greece

08/31 18:00
Προστέθηκε 2014/08/31 09:46 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Philippines 19.5 (Final with Handicap) @-111 1/10 +0.90

Κλείνουμε την ημέρα, με το παιχνίδι της εθνικής μας Ελλάδος κόντρα στις Φιλιππίνες. Καταιγιστική ήταν η εθνική μας χθες, που για ένα ημίχρονο έπαιξε το τέλειο μπάσκετ και καθήλωσε τους Σενεγαλέζους. Στο δεύτερο ημίχρονο έριξε την απόδοση της και σταμάτησε η διαφορά στους 23 (87-64). Οι Φιλιππίνες έδειξαν για τα καλά τα δόντια τους στην πρεμιέρα κόντρα στους Κροάτες. Με έναν εξαιρετικό Μπλατς, που σκόραρε 29 πόντους, έφτασε πολύ κοντά στο να πάρει τη νίκη, αλλά κάποια λάθη στο τέλος της στέρησαν τη χαρά. Ομάδα που σουτάρει πολλά τρίποντα και έχει τρομερή ταχύτητα. Μοναδικό της μειονέκτημα η έλλειψη ψηλών κορμιών. Αν η Ελλάδα παίξει το ίδιο πιεστικά στην άμυνα όπως χθες θα δυσκολέψει τον αντίπαλο της. Επειδή όμως είδα και τις 2 ομάδες χθες, θεωρώ ότι ακόμα και αν η εθνική μας είναι μπροστά και ξεφύγει πολύ η διαφορά θα αφήσει το πόδι από το γκάζι και θα δούμε μια διαφορά κάτω των 20 πόντων. Εξαιρετικά μεγάλο το ​χάντικαπ και θα στηρίξω τις Φιλιππίνες με το "μαξιλαράκι" των 19.5 πόντων.