Golden State Warriors v New Orleans Pelicans

04/21 02:30 TheGeneral -1.00
2015/04/20 16:28 bet title Over 204.5 (Over/Under Total Points) @-119 1/10

Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς - Νιου Όρλεανς Πέλικανς. Οι Γουόριορς ξεκίνησαν με το δεξί τις υποχρεώσεις τους στην πόστ-σίζον, αν και λίγο έλειψε να πληρώσουν ακριβά το γεγονός ότι στην 4η περίοδο δεν έδειξαν το πάθος που είχαν στα πρώτα 36 λεπτά του αγώνα. Πολύ κακοί στο πρώτο ημίχρονο οι Πέλικανς (ντεμπούτο για αρκετούς σε παιχνίδι των πλέι-οφς), είδαν την διαφορά στο τέλος της 3ης περιόδου να εκτινάσσεται στο 22. Οι Γουόριορς θεώρησαν ότι το παιχνίδι τελείωσε και άφησαν το πόδι από το γκάζι και οι Πέλικανς το εκμεταλλεύτηκαν. Με τον Ντέιβις να σημειώνει 20 από τους 36 πόντους του στην 4η περίοδο, έφτασαν το σκορ στο 101-97, αλλά δεν μπόρεσαν να διεκδικήσουν κάτι παραπάνω. 106-99 το τελικό σκορ, με τους Γουόριορς να παίρνουν ένα καλό μάθημα παρά την νίκη. Τόσο κακούς τους Πέλικανς αποκλείεται να τους ξαναδούμε, θεωρώ ότι θα σουτάρουν με καλύτερα ποσοστά από την αρχή. Επίσης δεν πιστεύω ότι οι Γουόριορς θα αφήσουν και πάλι το ματς να κριθεί στις βολές στο τέλος. Πιο παραγωγικούς τους περιμένω και τους 2, το όβερ 204.5 στο 1.84, κρίνεται καλή επιλογή.​