ΠΑΣ Γιάννενα v Πλατανιάς

09/24 16:00 theobet -6.00
2016/09/24 08:42 (Ακριβές Σκορ) @850 6/10

Ο Πας μπορεί να νίκησε την πρώτη αγωνιστική με το εμφατικό 3-0 τον Ατρόμητο αλλά στην συνέχεια και το ματς κόντρα στον Παναθηναϊκό η εικόνα του δεν ήταν τόσο καλή. Ήττα με το βαρύ σκορ 4-0 για την ομάδα των Ιωαννίνων που όμως έπαιζε με 10 από το πρώτο μισάωρο κι όλας καθώς στο 22' ο τερματοφύλακας Πασχαλάκης αποβλήθηκε. Το γκολ του Μπέργκ στο 38΄ ήταν το μοναδικό για το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη οι πράσινοι είχαν αρκετές ευκαιρίες και διεύρυναν το σκορ με τους Λοντ,Μπέργκ και Λέτο σε 54',76',88'. Ο συντελεστής τερμάτων 3-4.

Ο Πλατανιάς ήταν η ομάδα που έχει 6 βαθμούς της πρώτες 2 αγωνιστικές κάνοντας 2 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια κόντρα σε Λεβαδειακό και Κέρκυρα. Στο ματς της πρώτης αγωνιστικής ο Πλατανιάς έκλεψε κυριολεκτικά το διπλό στην έδρα της Κέρκυρας καθώς κατάφερε και προηγήθηκε μόλις στο 11' με τον Γιακουμάκη και στην συνέχεια διατήρησε αυτό το σκορ ως το τέλος. Την προηγούμενη εβδομάδα ο Πλατανιάς πήρε δύσκολη νίκη με 3-2 κόντρα στον Λεβαδειακό καθώς παρόλο που το σκορ ήταν 3-0 ως το 34' στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι μείωσαν αρχικά σε 3-1 με τον Καραψαχάλιο λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου και στο 72΄ σε 3-2 με τον Γιακουμάκη. Ο συντελεστής τερμάτων 4-2.

Η προϊστορία δείχνει 3 στις 4 τελευταίες αναμετρήσεις στους Ζωσιμάδες ότι ο Πας έφυγε νικητής. Μάλιστα στις 2 από τις 3 νίκες τις πήρε με σκορ 1-0 ενώ την άλλη με 2-0.Το 2012 στην πρώτη χρονιά του Πλατανιά στην Superleague η ομάδα από την Κρήτη είχε πάρει την ισοπαλία με 0-0.

Πιστεύω πως ο Πας στην έδρα του θα καταφέρει να πάρει την νίκη και θα επικρατήσει. Επιλογή μου από την συγκεκριμένη αναμέτρηση θα είναι το ακριβές σκορ 2-0 που δίνει 9.50. Καλό σκορ που το φέρνουν αρκετές φορές τα Γιάννινα σε εντός έδρας παιχνίδια από πέρσι.