Λεβαδειακός v Κέρκυρα

09/25 18:15 theobet +44.00
2016/09/25 16:55 (Ακριβές Σκορ 1ου Ημιχρόνου) @1100 4/10

Πολύ κακός ο Λεβαδειακός της πρώτες 2 αγωνιστικές εκεί όπου γνώρισε 2 ήττες.Την πρώτη αγωνιστική ηττήθηκε με 0-3 από τον Παναθηναϊκό ενώ την 2η ηττήθηκε με 3-2 από τον Πλατανιά.Ο κόουτς της ομάδας από την Λιβαδειά ανέφερε ότι στο πρώτο παιχνίδι ο αντίπαλος ήταν ισχυρός αλλά στο 2ο παιχνίδι έκανε ένα κακό πρώτο ημίχρονο η ομάδα του και γι αυτό και ηττήθηκε με αυτόν τον τρόπο.Τα επόμενα 2 παιχνίδια είναι κρίσιμα για το μέλλον του κόουτς στον πάγκο της ομάδας.Αυτά τα 2 παιχνίδια είναι εντός έδρας το ένα σήμερα κόντρα στην Κέρκυρα και το άλλο την άλλη αγωνιστική κόντρα στην Λάρισα.Χωρίς τους Σουμπίνιο,Βασιλείου και Ναμάσκου θα αγωνιστεί ο Λεβαδειακός.
Προηγούμενη αναμέτρηση:Ήττα με 3-2 στην έδρα του Πλατανιά στην Κρήτη.Με 3-1 το πρώτο ημίχρονο τα γκολ οι:Μανούσος(2 γκολ) και Γιακουμάκης για την ομάδα της Κρήτης.Το γκολ για την Κέρκυρα και το 3-1 πέτυχε ο Καραχάλιος στο 38'.Στο 2ο ημίχρονο οι παίκτες του Πλατανιά πίεσαν μείωσαν σε 3-2 με τον Γιακουμάκη στο 72'
Η Κέρκυρα κατάφερε και πήρε το πρώτο τρίποντο της σεζόν κόντρα στην Λάρισα σε ένα ματς που το πήρε με τελικό σκορ 2-0.Ο Προπονητής σαφώς χαρούμενος για την νίκη του κόντρα σε μια αντίπαλο που θα παλέψει κι αυτή για την παραμονή στη κατηγορία δήλωσε πως οι παίκτες του έκαναν αυτά ακριβώς που κάνουν και στις προπονήσεις.3 βαθμούς λοιπόν έχει η ομάδα από την Κέρκυρα μετρώντας 1 νίκη και 1 ήττα μέχρι στιγμής.Χωρίς τους Ναζίμ,Χιντζίδι και Αντιλέχιου η αποστολή των Φαιάκων για την πόλη της Βοιωτίας.
Προηγούμενη αναμέτρηση:Νίκη με 2-0 για την Κέρκυρα σχετικά εύκολα.Τα γκολ για την ομάδα από το νησί των Φαιάκων πέτυχαν οι Ντουαλά στο 24' και Επστάιν στο 39'.
Θεωρώ πως ήρθε η ώρα για νίκη για τον Λεβαδειακό και μάλιστα πιστεύω πως θα έρθει εύκολα.Το 2-0 σκορ ημιχρόνου πληρώνει 13 φορές το αρχικό ποσό και είναι καλή επιλογή.