Εϊμπαρ v Οσασούνα

10/17 21:45 suprise -6.00
2016/10/17 01:29 bet title Εϊμπάρ | Εϊμπάρ (Ημίχρονο / Τελικό) @165 6/10

Βάσκικο ντέρμπι είναι ο αγώνας που θα κλείσει την έβδομη αγωνιστική για την Ά Ισπανίας, όπου η ευχάρηστη έκπληξη ΕΙΜΠΑΡ θα φιλοξενήση την ΟΣΑΣΟΥΝΑ.
Στον τελευταίο αγώνα της ΕΙΜΠΑΡ στον εκτός έδρας αγώνα, κόντρα στην ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ, στάθηκε πολύ καλά, καθώς κατάφερε και τσίμπησε την ισοπαλεία με (1-1) σκόρ. Το πιό σημαντικό όμως είναι πως οι Μαδριλένοι ανέβασαν την πίεση,όμως η ίδια έβρισκε τον τρόπο και δέν απειλούνταν. Θα μπορούσαν μάλιστα να πάρουν και την νίκη στίς καθυστερήσεις του αγώνα, όμως οι επιθετικοί δέν συνεργάστικαν σωστά και χάθηκε η ευκαιριά όπου θα προκαλούσαν ίσως την μεγαλήτερη έκπληξη στην ιστορία τους. Οι βάσκοι είναι ιδιαίτερα δυνατοι στην έδρα τους έχοντας 2 νίκες και μία ισοπαλεία όμως αυτό που τους ξεχωρίζει είναι η αμυντική τους λειτουργεία καθώς έχουν δεχτεί μόλις ένα τέρμα απο την ΣΕΒΙΛΗ. Έχοντας την ψυχολογία στα ύψη αλλα και τους οπαδούς στο πλευρό τους θα επιδιώξουν να επιστρέψουν στις νίκες και να ανέβούν ψηλότερα στην βαθμολογία.
Απο την άλλη μεριά η ΟΣΑΣΟΥΝΑ θεωρώ πώς είναι άξια της τύχης της μιάς και στον μοναδικό αγώνα που είχε την ευκαιρία να πάρει την νίκη και ενώ κέρδιζε με (2-0) την ΛΑΣ ΠΑΛΜΑΣ κατάφερε και ισοφαρίστικε. (2-2) το τελικό. Μάλιστα θα μπορούσε να είχε ηττηθή καθώς σώθηκε απο δοκάρι. Η ΟΣΑΣΟΥΝΑ δέν έχει ρόστερ για πριμέρα και είναι ένα απο τα φαβορί για επιστροφή στη Σεγούντα. Στον μοναδικό αγώνα που δέν δέχτηκε τέρμα ήταν με την μέτρια ΘΕΛΤΑ ενώ συνολικά έχει δεχτεί 15 τέρματα. Επισκέπτεται την ΕΙΜΠΑΡ, στην έδρα της οποίας μετράει δύο σερί ήττες σε επίπεδο πρωταθλήματος και περιμένω πώς θα τριτόσει το κακό.
Βασικά το θεωρώ το πιό δυνατο σημείο απο το συγκεκριμένο κουπόνι, και θα τολμήσω να ρισκάρω πηγαίνοντας στην νίκη απο ημίχρονο καθώς πιστεύω πώς είναι προκληκτικη η απόδοση.Eπίσης βλέπω πως θα νικήση και μάλιστα χωρίς να δεχτεί τέρμα.