10/22 20:30
Προστέθηκε 2016/10/21 21:43 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Over 3.5 (Over/Under 3.5 Γκολ) @300 6/10 -6.00

Συνέχεια με την όγδοη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκ και την αναμέτρηση στο ΟΑΚΑ ανάμεσα σε ΑΕΚ και Πανιώνιο.

Νικηφόρα πέρασε από την Λάρισα η ΑΕΚ με 1-2 σε ένα παιχνίδι που προηγήθηκε νωρίς με τον Πλατέλλα μόλις στο τέταρτο λεπτό, Στο 30' ο ίδιος παίκτης έκανε δυο τα τέρματα του και της ομάδας του. Δυο λεπτά αργότερα ήρθε η μείωση για την Θεσσαλική ομάδα με το γκολ του Ναζλίδη. Το σκορ έμεινε έτσι μέχρι το τέλος, αν και οι γηπεδούχοι είχαν καλές ευκαιρίες να ισοφαρίσουν ειδικά μετά την αποβολή του Ροντίγκο Γκάλο στο 73'. Εξελίξεις και στο διοικητικό κομμάτι στην κιτρινόμαυρη ΠΑΕ, μια μέρα μετά την νίκη στη Λάρισα, είχαμε την απομάκρυνση του προπονητή Τιμούρ Κετσπάγια από τον πάγκο της ομάδας και την άμεση αντικατάσταση του από τον Πορτογάλο Νούνο Μοράες. Πρώτο παιχνίδι λοιπόν για τον Μοράες στον πάγκο στης Ένωσης αυτό με τον Πανιώνιο, με τα προβλήματα να συνεχίζουν, εκτός μάχης οι Λέσκοτ, Βάργκας και Ντίαζ οντας τραυματίες, εκτός λόγω καρτών είναι οι Γκάλο και Λαζαρος Χριστοδουλόπουλος που αποβλήθηκαν στην Λάρισα. Όπως επίσης και ο Πατίτο Ροντρίγκεζ, που εκτίει την ποινή που δέχθηκε για το χτύπημα στον Φιγκέιρας. Στα θετικά η επανένταξή του Σιμόες στις προπονήσεις της ομάδας. Αμφίβολος είναι ο Σουηδός Γιοχανσον λόγω ίωσης.

Ο Πανιώνιος ηττήθηκε στην Νέα Σμύρνη από τον Ολυμπιακό με 0-2 σε ένα παιχνίδι που πάλεψε όσο μπορούσε , πίεσε και έπαιξε στα ίσα τον Ολυμπιακό, αλλά δεν είχε το γκολ. Πολλά παράπονα και αιχμές για την διαιτησία εξέδωσε η διοίκηση του Πανιώνιου. Μετά από πέντε αγωνιστικές έχει εννιά βαθμούς με 3-0-2. Παίζει καλό ποδόσφαιρο και ανταμείβεται η ομάδα του Βλάνταν Μιλογιεβιτς.

Περιμένω ανοιχτό παιχνίδι με γκολ και από τις δυο ομάδες, μιας και η ΑΕΚ θα παίξει όπως ολα δείχνουν με ένα 4-1-4-1 με Μάνταλο και Μπακασέτα στον άξονα και Πλατέλλα και Αραβίδη στα φτερά, πίσω από τον μοναδικό προωθημένο Ούγκο Αλμέιδα. Το αδύναμο στο ανασταλτικό κομμάτι κέντρο της ΑΕΚ θα πρέπει να χτυπήσει ο Πανιώνιος. Τα γκολ θα έχουν την τιμητική τους .