Σκάνθορπ v Σουίντον

10/29 17:00 theobet -6.00
2016/10/29 14:45 (Ακριβές Σκορ 1ου Ημιχρόνου) @800 6/10

Στην 1η θέση με 31 βαθμούς βρίσκεται η Σκάνθορπ έπειτα από το πέρασμα των πρώτων 15 αγωνιστικών. Οι γηπεδούχοι μετράνε 3 νίκες,1 ισοπαλία και 1 ήττα στα 5 τελευταία παιχνίδια τους. Την προηγούμενη αγωνιστική επικράτησαν εύκολα στην έδρα της Τσέστερφιλντ με 0-3 και έτσι συνέχισαν στις νίκες έπειτα από την ήττα με άδεια χέρια κυριολεκτικά στην έδρα της Όλνταμ με 2-0 για την 13η αγωνιστική. Στο τρόφι έπειτα από τις 2 νίκες κόντρα σε Μίντλεσμπορο και Σριούσμπερι έχει εξασφαλίσει την πρόκριση στην επόμενη φάση ανεξαρτήτως του αποτελέσματος του αγώνα κόντρα στην Κέιμπριτζ την τελευταία αγωνιστική το ομίλου. Ο Γκράχαμ Αλεξάντερ,ο παλιός παίκτης της Μπέρνλι και προπονητής από την αρχή της χρονιάς για την Σκάνθορπ είναι σίγουρα απόλυτα ικανοποιημένος και άμα συνεχίσει με την ίδια δουλειά η ομάδα θα πάει τρένο και θα ανέβει στην championship. Κι γιατί όχι και στην premier μετά από λίγα χρόνια.
Η Σουίντον είναι αρκετά χαμηλά και λογικό όταν έχει κάνεις μόλις 4 νίκες σε 15 παιχνίδια. Οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται στην 20η θέση με 16 βαθμούς. Μετράνε 4 νίκες,4 ισοπαλίες και 7 ήττες. Σίγουρα θα μπορούσαν να πάρουν 2 νίκες κόντρα σε Σριούσμπερι (1-1) και Γουίμπλετον (0-0) αλλά όπως έχει η εικόνα της φέτος είναι απογοητευτική. Ο Λουκ Ουίλιαμς σίγουρα θα έχει πρόβλημα άμα η ομάδα συνεχίσει με τον ίδιο ρυθμό και δεν παίρνει βαθμούς. Ο ίδιος παντός δείχνει να εμπιστεύεται τους παίκτες του και πιστεύω πως κάποια στιγμή μέσα στην σεζόν η ομάδα θα πάει σερί.
Επιλογή μου για την συγκεκριμένη αναμέτρηση είναι το ακριβές σκορ πρώτου ημιχρόνου 2-0. Κάτι που πληρώνει πάρα πολύ καλά και πιστεύω πως μπορεί να επαληθευτεί καθώς οι γηπεδούχοι σκοράρουν αρκετά συχνά στο πρώτο ημίχρονο γκολ. Την επιλογή την στηρίζω και στο γεγονός ότι οι γηπεδούχοι είναι αρκετά δυνατή στην έδρα τους.