Panmits13

Μπαρτσελόνα v Γρανάδα

10/29 21:45
Προστέθηκε 2016/10/29 20:14 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title ΜΟΝΟ (Μονό ή Ζυγό Σύνολο Γκολ 1ου Ημιχρόνου) @-111 6/10 -6.00

Η Μπαρτσελόνα υποδέχεται την Γρανάδα σε αγώνα για την 10η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβιζιόν. Οι γηπεδούχοι θέλουν πάρα πολύ την νίκη καθώς μετά την ήττα της Ατλέτικο την περασμένη αγωνιστική μέσα στην Σεβίλλη,μπορούν με ενδεχόμενη νίκη απόψε να προσπεράσουν στην βαθμολογία τους Ροχιμπλάνκος εκ νέου, καθώς αυτή την ώρα αυτοί νικάνε την Μάλαγα και πάνε και πάλι 2 βαθμούς πάνω από την Μπάρτσα. Μία Μπαρτσελόνα που σε 9 αγωνιστικές φέτος έχει σπάσει ήδη 3 φορές, πράγμα σπάνιο για την Μπαρτσελόνα ή ακόμα και την Ρεάλ των τελευταίων χρόνων. Οι Μπλαουγράνα θέλουν με νίκη απόψε να δώσουν και μία απάντηση στους Ισπανούς δημοσιογράφους που δεν έβαλαν τον Λουίς Ενρίκε ούτε καν στην τριάδα των πιο πετυχημένων προπονητών της παρασμένης σεζόν, βραβείο που τελικά πήρε ο Σιμεόνε. Η Μπάρτσα έχει την καλύτερη επίθεση του πρωταθλήματος με 29 γκολ, 1 πάντως μακρυά από την δεύτερη Ρεάλ. Αμυντικά η ομάδα έχει κενά, και αυτό έχει φέρει ως αντίκτυπο τις 3 φορές που η ομάδα έσπασε φέτος. Τελευταία βεβαίως η ήττα στο Μπαλαίδος από την Θέλτα με 4-3, εκεί όπου η Μπάρτσα κατάφερε και έφαγε 4 γκολ από μία ομάδα αρκετά καλή επιθετικά αλλά όχι στο σημείο αυτό. Η Γρανάδα από την άλλη είναι μακράν η χειρότερη ομάδα του πρωταθλήματος. Με 3 ισοπαλίες και 6 ήττες και μόλις 3 βαθμούς είναι στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα. Έχει μία από τις χειρότερες επιθέσεις του πρωταθλήματος και μακράν την χειρότερη άμυνα με 23 γκολ παθητικό. Δεν νομίζω πως με την πορεία που έχει μέχρι στιγμής μπορεί να έχει αξιώσεις για κάτι καλό στη σεζόν και λογικά θα είναι μία από τις ομάδες που θα μας αποχαιρετήσουν φέτος. Στο σημερινό ματς πάει για την εμπειρία και μόνο και λογικά για να μην διασυρθεί. Δεν νομίζω να πάιξει σκληρά, η επιλογή μου είναι το σύνολο των γκολ του ημιχρόνου να είναι μονό,δηλαδή λογικά 1-0,3-0.