Νυρεμβέργη v Βίτσμπουργκ Κίκερς

11/18 19:30
Προστέθηκε 2016/11/18 15:17 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Ομάδα 1 ή Ισοπαλία (Διπλή Ευκαιρία) @-376 1/10 +0.27

Στην προηγούμενη αγωνιστική, η Νυρεμβέργη αντιμετώπισε εκτός έδρας την Άουε, την οποία κέρδισε με 1-2 σκόρ. Πήγε για να πάρει το ελάχιστο θετικό αποτέλεσμα και το κατάφερε με το παραπάνω. Στο πρώτο ημίχρονο δέχθηκε πολυ μεγάλη πίεση από την Άουε, όμως άντεξε και κόντρα στην ροή του αγώνα, έκανε το 0-1 με τον Κέβιν Μόχβαλντ στο 44ο λεπτό. Στην μοναδική φορά που η άμυνα της Νυρεμβέργης αδράνησε εμφανώς, ήρθε και η στιγμή που η Άουε ισοφράρισε προσωρινά στο 60ό λεπτό. Οι γηπεδούχοι θέλοντας να τα παίξουν όλα για όλα, το γύρισαν σε all in ποδόσφαιρο. Δεν βγήκε σε καλό αυτό καθώς τα κενά στην άμυνα ήταν πάρα πολλά και χοντρά. Χαρακτηριστική ήταν η φάση στο 77', όταν από κόρνερ, ο "υπαρχηγός" Μπούργκστάλλερ χωρίς να σηκωθεί κάν από το έδαφος και εντελώς αμαρκάριστος έκανε με κεφαλιά έκανε το 1-2. Πέμπτη νίκη σε ένα αήττητο σερί 6 αγωνιστικών για το "Κλούμπ", που ανέβηκε εντυπωσιακά στην 8η θέση.

Στην προηγούμενη αγωνιστική, οι Κίκερς Βούρτσμπουργκ υποδέχθηκαν την Ζάνκτ Πάουλι, την οποία κέρδισαν με 1-0 σκόρ. Το συγκρότημα του κόουτς Μπέρντ Χόλλερμπαχ είχε πολλές ευκαιρίες στο 1-0 ημίχρονο να πάρει το προβάδισμα, όμως η Ζάνκτ Πάουλι κρατούσε καλά πίσω, παίζοντας άριστα εναντίον της μπάλας. Η αρκετά περίεργη διαχείρηση που έκαναν οι Κίκερς στο 2ο μέρος, επέτρεψε στην Πάουλι να ξεθαρρέψει αρκετά, αλλά να μήν είναι τόσο επικίνδυνη. Με τον ρυθμό να έχει χαλάσει πολύ στο τελευταίο μέρος του αγώνα, η φάση που έκρινε το μάτς ήταν το αυτογκόλ της Ζάνκτ Πάουλι στο 84ο λεπτό, για μία νίκη η οποία έστειλε τους Κίκερς Βούρτσμπουργκ να σκαρφαλώσουν στην 6η θέση.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ : Aπό το προηγούμενο παιχνίδι φάνηκε ότι, οι αντοχές των Κίκερς Βούρτσμπουργκ θα αρχίσουν να δοκιμάζονται για τα καλά από εδώ και πέρα. Η έξοδος στο σπίτι της Νυρεμβέργης δεν θα είναι σε καμία περίπτωση εύκολη, καθώς το "Κλούμπ" είναι σε πολύ μεγάλο φεγγάρι, με τον κόουτς Αλόϊς Σβάρτς να αρχίζει να απομακρύνει από πάνω του πολύ από την λάσπη που δέχθηκε από το ξεκίνημα της σεζόν.