kostas21

Μπράγκα v Τοντέλα

01/16 22:00
Προστέθηκε 2017/01/16 11:14 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Γηπεδούχος - Over 2.5 Γκολ (Nικητής και Over Under) @2.150 6/10 -6.00

Πολύ δυνατή στο Μουνισιπάλ η Μπράγκα που θα έχει την ευκαιρία για ενα θεωρητηκά ευκολο τρίποντο.
Τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου στην Πορτογαλία με τη Μπράγκα να υποδέχεται την ουραγό του βαθμολογικού πίνακα Τοντέλα. Με νίκη η Μπράγκα ανεβαίνει ξανά στην τρίτη θέση της βαθμολογίας αφήνοντας πίσω της κατά 2 βαθμούς τη Σπόρτιγκ Λισαβονας και θα βρεθεί στο -2 από την Πόρτο. Η Μπράγκα έφτασε ως εδώ εκμεταλλευόμενη σχεδόν σε απόλυτο βαθμό την έδρα της αφού αγωνιζόμενη στο Μουνισιπάλ έχει 7/8 νίκες και μόλις μια ισοπαλία στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος κόντρα στη Ρίο Άβε. Μια Ρίο Άβε που δεν κατάφερε να την κερδίσει ούτε στο μεταξύ τους παιχνίδι για το θεσμό του Λιγκ Καπ που έγινε πριν περίπου 2 εβδομάδες. Μάλιστα η ομάδα του Ζόρζε Σιμάο στις 6 από τις 7 εντός έδρας νίκες της, εχει πετύχει τουλάχιστον 2 τέρματα. Προέρχεται από εκτός έδρας νίκη/πρόκριση (0-1) επί της Μαρίτιμο για το Λιγκ Καπ που της εξασφάλισε μάλιστα και την πρωτιά στον όμιλό της. Μια νίκη που πήρε πανηγυρικό χαρακτήρα αφού ήρθε με γκολ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Βελάσκες.
Από την άλλη πλευρά η Τοντέλα βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με συγκομιδή μόλις 10 βαθμών σε 16 αγώνες, ενώ εκτός έδρας έχει απολογισμό 0-2-6. Προέρχεται από 4 συνεχόμενες εκτός έδρας ήττες και μάλιστα στις 3 τελευταίες δέχεται 3 γκολ/παιχνίδι. Με νέο προπονητή πλέον στον πάγκο της αφού ο Πέπα ανέλαβε στα μέσα της περασμένης εβδομάδας την τεχνική ηγεσία της ομάδας. Στις πρώτες του δηλώσεις φάνηκε αρκετά αισιόδοξος αν και δεν ξέρω αν αυτή η αισιοδοξία είναι αρκετή για να αντιστρέψει την κατάσταση στην οποια έχει περιέλθει. Στο προηγούμενο παιχνίδι της γνώριισε εντός έδρας ήττα από την Αρούκα.
Σε εξαιρετική κατάσταση η Μπράγκα και δυνατή στην έδρα της, σε κακή κατάσταση και αδύναμη εκτός η Τοντέλα. Άσσος και όβερ σε απόδοση 2,15!