kostas21

Φλίτγουντ v Μπρίστολ Σίτι

01/17 21:45
Προστέθηκε 2017/01/17 12:48 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Φλίτγουντ | Φλίτγουντ (Ημίχρονο / Τελικό) @360 6/10 -6.00

Αγγλικό FA ΚΥΠΕΛΟ
Επαναληπτικός αγώνας για τον τρίτο γύρο του κυπέλλου Αγγλίας, ανάμεσα στη Φλίτγουντ και τη Μπρίστολ Σίτι. Σε περίπτωση νέας ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί, πέναλτι.
Οι δυο ομάδες πριν από 10 ημέρες αγωνιζόμενες στο Μπρίστολ αναδείχθηκαν ισόπαλες 0-0 και έτσι οδηγούνται στον αποψινό επαναληπτικό προκειμένου να λύσουν τις διαφορές τους.
Η Φλίτγουντ διανύει περίοδο εξαιρετικής φόρμας έχοντας παραμείνει αήττητη στους 13 τελευταίους αγώνες της και ειδικά στην έδρα της μετράει ένα σερί 8-3-0. Προέρχεται από εντός έδρας νίκη(3-1) με την άλλη ομάδα του Μπρίστολ, Μπρίστολ Ρόβερς. Μια νίκη που την ανέβασε στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Από την άλλη μεριά η Μπρίστολ Σίτι προέρχεται από ένα σερί 7 συνεχόμενων ηττών για το πρωτάθλημα. Στο διάστημα αυτό το μοναδικό παιχνίδι που δε γνώρισε την ήττα ήταν ο πρώτος αγώνας στην έδρα της, με τη Φλίτγουντ (0-0) που φυσικά και αυτό το αποτέλεσμα λογίζεται ως αποτυχία. Αν απομονώσουμε τους τελευταίους 17 αγώνες της, για όλες τις διοργανώσεις, θα δούμε ότι μετράει ένα σερί 2-2-13. Αυτές οι αποτυχίες έχουν ως αποτέλεσμα η Μπρίστολ να βρίσκεται πλέον στην 19η θέση της championship και μόλις 3 βαθμούς πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού. Το Σάββατο δίνει εκτός έδρας κρίσιμο αγώνα κόντρα στην ισόβαθμη πλέον Νότιγχαμ για το πρωτάθλημα και είναι πολύ πιθανό κάτω από αυτές τις συνθήκες, ο θεσμός του κυπέλλου να αποτελεί πολυτέλεια για τη Μπρίστολ.
Αν και τις δυο ομάδες χωρίζει μια κατηγορία, η Φλιτγουντ έδειξε και στο πρώτο παιχνίδι πως είναι σε θέση να εκμεταλλευτεί το αγωνιστικό momentum που βρίσκονται οι δυο ομάδες και να πανηγυρίσει μια μεγάλη πρόκριση. θα επιλέξω τον να κερδίσει η Φλίντγουν και μάλιστα απο ημίχρονο σε ενα ματς που μπορεί να τα καταφέρει. Το 1/1 βρίσκετε σε απόδοση 4,60 και θα πάρει ενα γενναίο ποντάρισμα 3000 μονάδων.Προβάδισμα λοιπόν στους γηπεδούχους. Καλή μας επιτυχία