Προστέθηκε 2017/01/20 10:58 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Over 1.5 (Ομάδα 2 Over/Under 1.5 Γκολ) @180 6/10 -6.00

ΛΑΣ ΠΑΛΜΑΣ -ΛΑ ΚΟΡΟΥΝΙΑ
Δε χάνει η Ντεπορτίβο από την ελλειπή Λας Πάλμας.
Τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου για την πρώτη κατηγορία του Ισπανικού πρωταθλήματος και η Λας Πάλμας φιλοξενεί τη Ντεπορτίβο Λα Κορούνια.
Με πολλές απουσίες θα παρατάξει την ομάδα του ο Κίκε Σετιέν, με πρώτη και σημαντικότερη αυτή του Κέβιν-Πρινς Μπόατενγκ που συμπλήρωσε κάρτες. Ακόμη θα απουσιάσουν λόγω τραυματισμού οι βασικοί αμυντικοί Ντάνι Καστεγιάνο και Νταβίντ Γκαρθία. Επίσης ως αμφίβολοι δίνονται οι μέσοι Βιέρα και Τάνα. Αξίζει να πούμε οτι Μπόατενγκ, Βιέρα και Τάνα έχουν σημειωσει μαζί τα 12 από τα 27 συνολικά γκολ της Λας Πάλμας στο πρωτάθλημα. Αήττητη στην έδρα της η Λας Πάλμας με 5 νίκες και 4 ισοπαλίες στους 9 πρώτους αγώνες που έδωσε στο Εστάντιο ντε Γκραν Κανάρια.
Από την άλλη μεριά έχουμε μια Ντεπορτίβο που εκτός έδρας δεν έχει γευτεί ακόμη τη χαρά της νίκης όμως με τις εμφανίσεις της άφησε θετικές εντυπώσεις. Στα τελευταία 6 παιχνίδια της για όλες της εγχώριες διοργανώσεις παρέμεινε αήττητη έχοντας 2 νίκες και 4 ισοπαλίες. Τελευταία ήττα για τη Λα Κορούνια εκείνη στο Μπερναμπέου με αντίπαλο τη Ρεάλ όπου η Ντεπορτίβο ήταν μπροστά στο σκορ με 1-2 μέχρι το 84ο λεπτό και έχασε 3-2 με γκολ στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.
Επίσης σύμμαχος για την Ντεπορτίβο στο αποψινό παιχνίδι θα είναι η παράδοση αφού τις 4 τελευταίες φορές που φιλοξενήθηκε από τη Λας Πάλμας έφυγε νικήτρια.
Νομίζω πως οι απουσίες της Λας Πάλμας θα παίξουν σημαντικό ρόλο στην εξέλιξη του παιχνιδιού και έτσι θα κοντράρω τους νησιώτες με παρά το γεγονός πως εντός έδρας είναι αήττητοι και παρά το ότι η Λα Κορούνια εκτός έδρας δεν έχει ακόμη νίκη. θα πάω στο να σκοράρει τουλάχιστον η Ντεπορτίβο τουλάχιστον 2 τέρματα σε εκτός έδρας παιχνίδι σε δυνατή απόδοση, στο 2,80, που θεωρώ ότι μπορει να ανοίξει το σκορ.