01/21 21:45
Προστέθηκε 2017/01/21 12:31 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Over 3.5 (Over/Under 3.5 Γκολ) @170 6/10 -6.00

Πολυ δυνατό παιχνίδι στην Ιταλία και στο Μιλάνο ανάμεσα σε Μίλαν και Νάπολι.
Η Μίλαν κατάφερε να επιστρέψει από το σε βάρος της 2-0 στο ημίχρονο στην έδρα της Τορίνο, σώζοντας τον βαθμό της ισοπαλίας 2-2, με τον οποίο διατηρήθηκε στο -4 από την 3η προνομιούχο θέση, ενώ παράλληλα έχει κι ένα παιχνίδι λιγότερο. Οι ποδοσφαιριστές του Μοντέλα ήταν κακοί στο πρώτο ημίχρονο, όπου θα μπορούσαν να βρεθούν πίσω στο σκορ ακόμα και με τρία γκολ διαφορά, αν ο τερματοφύλακας Ντοναρούμα δεν είχε κάνει σπουδαία επέμβαση σε εκτέλεση πέναλτι των γηπεδούχων, ωστόσο στην επανάληψη βελτιώθηκαν σημαντικά, ισοφάρισαν μέσα σε 15’ και διεκδίκησαν ακόμα και τη νίκη σε μια δύσκολη έδρα. Ο μέσος Λοκατέλι δεν υπολογίζεται λόγω τιμωρίας, όπως και ο κεντρικός αμυντικός Ρομάνιόλι. Τραυματίες παραμένουν οι μέσοι Μοντολίβο και Πόλι.

Αν και η Νάπολι έχασε ένα ολόκληρο ημίχρονο κόντρα στην ουραγό Πεσκάρα, στην επανάληψη σοβαρεύτηκε και μέσα σε ένα πεντάλεπτο έφτασε στο 2-0 κάνοντας τα πράγματα πολύ απλά. Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε λίγο πριν το φινάλε, με τους Παρτενοπέι να σημειώνουν ένα τρίτο γκολ στο 85΄και η Πεσκάρα να μειώνει με πέναλτι στις καθυστερήσεις. Αυτή ήταν η 5η νίκη της ομάδας του Σάρρη στην τελευταία 6άδα αγώνων, ένα αποτέλεσμα που την διατήρησε στην 3η θέση, στο -4 από την πρωτοπόρο Γιουβέντους. Απουσίες έχουν οι παρτενοπέι λόγω Κόπα Άφρικα, οι αμυντικοί Κουλιμπαλί και Γκούλα . Εκτός μάχης φυσικά είναι και ο εδώ και καιρό τραυματιας επιθετικός Μίλικ.

Ένα ανοικτό παιχνίδι περιμένω απόψε, ανάμεσα σε δύο ομάδες που έχουν ευχέρεια στο σκοράρισμα. Η Νάπολι έχει κάνει over στα πιο πρόσφατα παιχνίδια της, ενώ στα 5 εξ αυτών σκοράρισε 3 ή περισσότερες φορές. Η Μίλαν παίζει ανοικτά μέσα στο γήπεδο της με στόχο τη νίκη σε όλα τα ματς. Θα πάω στα πολλά γκολ ( βερ 3,5 σε απόδοση 2,70).