Παρί Σεν Ζερμέν v Μονακό

01/29 22:00 kostas21 -1.00
2017/01/29 11:57 bet title Παρί Σεν Ζερμέν | Ισοπαλία (Ημίχρονο / Τελικό) @1200 1/10

Ντέρμπι κορυφής στην Πόλη του φωτός

Στο Παρκ Ντε Πρενς το σημαντικότερο παιχνίδι της 22ης αγωνιστικής του Γαλλικού πρωταθλήματος όπου η τρίτη Παρί φιλοξενει την πρωτοπόρο Μονακό με στόχο να την πιάσει στην πρώτη θέση.
Πέτυχε τρίτη σερί νίκη περνώντας αλώβητη απο το Λα Μποζουάρ με το 2-0 επί της Νάντ. Ο μόνιμος σκόρερ της καθάρισε για ακόμη μια φορά, ο Ουρουγουανός σκόραρε δις στο 21' και 65' και οδήγησε την Παρί στο νικηφόρο αποτέλεσμα όπως συνηθίζει φέτος. Αρκετές φορές μέσα στη σεζόν έχει προβληματίσει με τις εμφανίσεις της, ειδικά εκτός έδρας έχει φάει αρκετές φορές τα μούτρα της. Στο Παρίσι πάντως είναι αήττητη με εφτά νίκες και τρείς ισοπαλίες όλες με ομάδες απο το πάνω μισό της κατάταξης.
Με συνοπτικές διαδικασίες οι Μονεγάσκοι υπερκέρασαν το εμπόδιο της αναιμικής Λοριάν στο Λουί Ντε. Το κοντέρ στην ανάπαυλα ήταν ήδη 3-0, ενώ με ένα ακόμα στο δεύτερο ημίχρονο γράφτηκε το 4-0 που ήταν και το τελικό. Καταιγιστική η ομάδα του γνώριμου μας από το πέρασμα του στον Ολυμπικακό Λεάντρο Ζαρντίμ. Σκοράρει ακατάπαυστα και διαθέτει μακράν την καλύτερη επίθεση του Σαμπιονά. Μακρυά από το σπίτι της διαθέτει ρεκορ 6-2-2 ενώ είναι και η ομάδα με τις περισσότερες νίκες συνολικά, δεκαπέντε τον αριθμό, μία περισσότερη απο την αυριανή της αντίπαλο.