Προστέθηκε 2017/02/17 03:48 | 0 ευχαριστούμε
  • Ναι: 0.0%
  • Όχι: 0.0%
  • Δεν υπάρχουν απόψεις: 0.0%

Προγνωστικό: bet title Αϊντραχτ Μπράουνσκβαϊγκ (-1) (Χάντικαπ Γκολ) @2.700 1/10 -1.00

Στην προηγούμενη αγωνιστική, η Άϊντραχτ Μπράουνσβάϊγκ αντιμετώπισε εκτός έδρας την Νυρεμβέργη, με την οποία έφερε ισοπαλία με 1-1 σκόρ. Μετά τα πρώτα αναγνωριστικά λεπτά, οι προσπάθειες των παικτών του κόουτς Τόρστεν Λίμπερκνεχτ έγιναν πιο κολακευτικές. Παράτησε σιγά σιγά το παιχνίδι εναντίον της μπάλας και με αρκετά πιο ζωηρό ρυθμό έκανε το 0-1 με τον Κρίστοφφερ Νάϋμαν στο 23ο λεπτό, κρατώντας το προβάδισμά της άνετα μέχρι το διάλειμμα. Το 2ο ημίχρονο βρήκε την Νυρεμβέργη να μπαίνει πολύ δυνατά και στο 53' να βάζει το γκόλ για την ισοφάριση σε 1-1, με το σκόρ να μένει μέχρι το τέλος. Καμία από τις δύο δεν υπερέβαλε μέχρι την λήξη, είχαν τις ευκαιρίες τους, έδειξαν όμως να συμβιβάζονται με τον βαθμό. Τέταρτο μάτς χωρίς νίκη για την Άϊντραχτ Μπράουνσβάϊγκ, η οποία παραμένει χωρίς νίκη μέσα στο 2017, συνεχίζοντας σταθερά από την 2η θέση του πίνακα με 36 βαθμούς.

Στην προηγούμενη αγωνιστική, η Άουε υποδέχθηκε την Γκρόϊτερ Φύρτ, με την οποία έφερε ισοπαλία με 0-0 σκόρ. Έχοντας το αυγό της παραμονής βαθιά στον πισινό τους, οι παίκτες του κόουτς Πάβελ Ντότσεφ δεν έκαναν τίποτα περισσότερο από το να στηθούν και να παίξουν με τακτική αποκλειστικού παιχνιδιού εναντίον της μπάλας. Η πολυκοσμία όμως και από τις δύο ομάδες στον χώρο της μεσαίας γραμμής, δεν επέτρεψε σε καμία εκ των δύο να δημιουργήσει σωστά και να παραμένουν αμφότερες σε κατάσταση αλληλοεξουδετέρωσης. Μία μόλις τεράστια ευκαιρία παρουσιάστηκε για την Άουε στο 85ο λεπτό, και ο Ναζάροφ κατάφερε να την πετάξει στα σκουπίδια. Πολύ άσχημα τα πράγματα για την Έρτσγκεμπίργκε Άουε που έστησε ράντζο στην 18η τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με 17 βαθμούς, ισόβαθμη τόσο με την 17η Μπίλεφελντ αλλά και την 16η Ζάνκτ Πάουλι, υστερώντας όμως έναντί τους στο total goal average.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ : Δεν έχει καμία τύχη η Άουε στο Eintracht Stadion. Άσσος.