Σάλκε 04 v ΠΑΟΚ

02/22 19:00
Προστέθηκε 2017/02/22 15:51 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Ισοπαλία | ΠΑΟΚ (Ημίχρονο / Τελικό) @1400 6/10 -6.00

Η σημερινή μας πρόταση προέρχεται από την φάση των 32 του Europa League εκεί όπου ο ΠΑΟΚ ταξιδεύει στο Veltins Arena όπου θα παίξει με την πλάτη στον τοίχο μετά το 0-3 του πρώτου αγώνα.Πάμε να δούμε την εκτίμηση μας αναλυτικά.

Το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα δεν αφήνει πολλά περιθώρια στους φιλοξενούμενους στην υπόθεση πρόκριση.Η Σάλκε μετά την νίκη στην Τούμπα απέσπασε τον βαθμό της ισοπαλίας που τους έφερε στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα.Στο πρωτάθλημα στις 7 από τις 10 εντός έδρας αναμετρήσεις έχουν σημειωθεί 3 ή λιγότερα τέρματα ενώ στην φάση των ομίλων το ημίχρονο έβρισκε τους βασιλικούς μπλε μπροστά στο σκορ ενώ στο πρωτάθλημα στους 7 από τους 11 αγώνες το πρώτο ημίχρονο βρήκε ισόπαλο τις δύο ομάδες.Ο προπονητής της Σάλκε Μάρκους Βάιντσιρλ αποκάλυψε στη συνέντευξη τύπου πως η ομάδα του θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ με αναπληρωματικούς,αναμένεται ένα ροτέισον τουλάχιστον με τα 7/11 της ομάδας.

Οι φιλοξενούμενοι πλέον στρέφουν το ενδιαφέρον τους στα πλει οφ και στον θεσμό του κυπέλλου Ελλάδας.Εκτός έδρας στο πρωτάθλημα είναι η ομάδα με την δεύτερη καλύτερη βαθμολογική συγκομιδή ενώ στον όμιλο είχε 2 νίκες σε Φλωρεντία και Λίμπερετς. Μετά την ήττα στην Λεωφόρο έχει 8 νίκες σε 9 εκτός έδρας αναμετρήσεις.Εκτός αποστολή οι Κάνιας (τραυματίας), Πρίγιοβιτς, Βαρέλα, Μάτος, Λέοβατς με τον Βλάνταν Ιβιτς να αναμένεται να κατεβάσει την ομάδα του με σχήμα στο 4-3-3.Να βρει δίχτυα έστω μία φορά ο ΠΑΟΚ το βρίσκουμε σε απόδοση στο 1,90 μπορούμε να το κρατήσουμε αυτό το σημείο σαν καλή επιλογή.

Τον Αυγουστο του 2013 ο δικέφαλος απέσπασε την ισοπαλία στο Veltins Arena με 1-1 σκορ στο πρώτο παιχνίδι των πλει οφ του Champions League.

Θα πάρουμε το ρίσκο επιλέγοντας μία πρόταση ώστε το πρώτο ημίχρονο να βρει ισόπαλες τις δύο ομάδες και στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ να βρει δίχτυα και να πάρει την νίκη με απόδοση 15,00 ποσοστό.