Μεταλούργκ Μαγκνιτογκορσκ v HC Red Star Kunlun

02/24 14:00 csidin +5.40
2017/02/24 10:54 bet title Μεταλούργκ Μαγκνιτογκορσκ (1st Period Result) @-111 6/10

Στα πλέι οφ του πρωταθλήματος χόκεϊ τα Ρωσίας θα πάμε και στον αγώνα της πρωταθλήτριας Μεταλουργκ Μαγκνιτογκορσκ με την Κινέζικη ομάδα του Ερυθρού Αστέρα. Δεύτερος αγώνας της σειράς ενώ το σκορ είναι ήδη 1-0 Για την Μεταλουργκ αφού νίκησε με 4-2. Πολύ ανώτερη ομάδα και υποψήφια για το πρωτάθλημα και πάλι μαζί με την ΤΣΣΚΑ και την Αγία Πετρουπολη. Από τις καλύτερες επιθέσεις της κατηγορίας με πολύ καλούς παίκτες που ξέρουν τι πρέπει να κάνουν για να πάρουν την νίκη. Τερμάτισαν πρώτη στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος στην Ανατολική Περιφέρεια ενώ ο ερυθρός αστέρας στην όγδοη θέση. Η ομάδα της Κίνας στην πρώτη της παρουσία στο Ρωσικό πρωτάθλημα κατάφερε να μπει στην οκτάδα που της δίνει την ευκαιρία να παίξει κόντρα στους πρωταθλητές την πρόκριση στην τετράδα της Ανατολής. Θετική η χρονιά για την Ερυθρό Αστέρα που με την δύναμη της έδρας κατάφερε να είναι στην οκτάδα. Σήμερα θα είναι ένα δύσκολο παιχνίδι κόντρα στην Πολύ ανώτερη αντίπαλο και με την δύναμη της άμυνας θα προσπαθήσει να κάνει το μπρεικ. Έχει κάποιες απουσίες η κινεζική ομάδα αλλά σίγουρα δεν θα είναι αυτές υπεύθυνες για μια ακόμα ήττα. Γνωρίζουν καλά που πάμε να παίξουν και ότι το παιχνίδι είναι πολύ δύσκολο. Λίγο του ότι δίνεται χαμηλά ο άσσος και είναι πολύ λογικό θα πάω στο σημείο της νίκης της Μεταλουργκ στην πρώτη περίοδο. Βλέποντας τα παιχνίδια της πολύ συχνά ξεκινάει δυνατά η γηπεδούχος ομάδα και έτσι σε αυτό το παιχνίδι πιστεύω θα κάνει το ίδιο. Άλλωστε ο Αστέρας εάν θέλει κάτι παραπάνω θα πρέπει να το ψάξει απο την αρχή και έτσι θα ανοίξει την άμυνα της . Πολύ σκληρός παιχνίδι το χόκεϊ και κυρίως το Ρωσικό όπου έχει γίνει ένα πάντρεμα με άλλες ομάδες από άλλες χώρες. Άσσος λοιπόν για την πρώτη περίοδο περιμένοντας μια δυνατή Μεταλουργκ από την αρχή στην απόδοσή του 1.9