Σπόρτινγκ Χιχόν v Θέλτα

02/26 19:30
Προστέθηκε 2017/02/26 14:23 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Over 2.5 (Over/Under 2.5 Γκολ) @1.909 6/10 -6.00

Συνέχει σε πιο ήρεμες επιλογές από αυτές που συνηθίσαμε σήμερα. Το ξαναγράφω ότι στο σκορ Βασιλεία - Λουκέρνη είναι 4-2 και όχι 2-4 που έγινε λάθος. Έχουμε κάνει εγώ και οι συνεργάτες μου τις απαιτούμενες κινήσεις για να διορθωθεί το λάθος.

Χιχόν :

Πάμε σε ένα ματς που επιλέγουμε γκολ και θέαμα. Τo πάλεψε αρκετά κόντρα στην Ατλέτικο Μαδρίτης και μάλλον άξιζε καλύτερης τύχης, σε έναν αγώνα που κατέρρευσε στο τελευταίο 10λεπτο και δέχθηκε 3 γκολ σε διάστημα 5 λεπτών για την εντός έδρας ήττα με 1-4. Αρκετά ισορροπημένο και μοιρασμένο το πρώτο ημίχρονο, τίποτα δεν προμήνυε αυτό που ακολούθησε στο δεύτερο μέρος. Αξίζει να σημειωθεί πως μόλις 4 βαθμούς συνέλεξε στα 9 τελευταία εντός έδρας της (1-1-7), ενώ στα 4 πιο πρόσφατα υπέστη ισάριθμες ήττες με τουλάχιστον 3 γκολ παθητικό. Πάντως η εστία της παραβιάστηκε στα 11 προηγούμενα παιχνίδια στο γήπεδό της.

Θέλτα :

Πολλά τα σκαμπανεβάσματά της εσχάτως, τουλάχιστον απέναντι στην Οσασούνα θυμήθηκε τον καλό και ουσιαστικό εαυτό της και επανήλθε στις νίκες (3-0 εντός) μετά από 4 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις. Την Πέμπτη πανηγύρισε σπουδαία πρόκριση στην Ουκρανία, αφού κέρδισε με 2-0 στην παράταση τη Σαχτάρ Ντόνετσκ και θα αντιμετωπίσει στους «16» του Γιουρόπα Λιγκ την Κράσνονταρ. Ο Γκουϊντέτι ξεγέλασε το διαιτητή της αναμέτρησης και κέρδισε πέναλτι στο 90’, με τον Άσπας να ευστοχεί και να στέλνει τις δύο ομάδες στην παράταση, όπου ευτύχησε να σκοράρει με τον Καμπράλ στο 108’ για να ανατρέψει το εις βάρος της 0-1 του πρώτου αγώνα. Καθοριστική και η συμβολή του τερματοφύλακα Σέρχιο, που επενέβη όποτε χρειάστηκε και την κράτησε όρθια Να σημειωθεί πως μόνο τη Λεγκανές κέρδισε στις 8 περασμένες εξόδους της στο πρωτάθλημα (1-2-5) ήταν και το μοναδικό εξ αυτών που κράτησε το μηδέν παθητικό.

Εκτίμηση : Δεν έχω να πω πολλά, πιστεύω στα goal, αν θέλετε μια πιο μεγάλη τιμή βάλτε combo g/g & over,