Panmits13

Ατρόμητος v Ολυμπιακός

03/02 19:30
Προστέθηκε 2017/03/02 17:06 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Ισοπαλία - Under 2.5 Γκολ (Nικητής και Over Under) @4.000 6/10 -6.00

Ο Ατρόμητος υποδέχεται τον Ολυμπιακό στον επαναληπτικό αγώνα του 0-0 στο γήπεδο Καραισκάκης. Οι γηπεδούχοι περνούν στην επόμενη φάση που είναι τα ημιτελικά σε περίπτωση νίκης τους ή στην κανονική διάρκεια ή ακόμα και στην παράταση ή τα πέναλτυ. Ο Ολυμπιακός περνάει σε περίπτωση δικής του οποιασδήποτε νίκης ή ακόμα και σε οποιαδήποτε ισοπαλία που έχει σκορ. Ο Ατρόμητος είναι σε καλή φόρμα με την έλευση του νέου του προπονητή του Σα Πίντο και δείχνει να έχει αφήσει πίσω του το κακό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα καθώς πλέον είναι στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα και κυνηγάει τις απο πάνω ομάδες ώστε να μπει στα πλέι-οφ από τα οποία απέχει τώρα μόλις 4 βαθμούς. Ομάδα που σκοράρει λίγο καθώς σημειώνει περίπου μόλις 1 γκολ ανά αγώνα, ενώ αμυντικά είναι μέτρια. Στο κύπελλο απέκλεισε στην προηγούμενη φάση την Λαμία με 1 νίκη και 1 ισοπαλία. Ο Ολυμπιακός από την άλλη έχει καπαρώσει για ακόμα μία χρονιά το πρωτάθλημα καθώς σημαντικός διώκτης του αυτή την στιγμή είναι μόνο ο Πανιώνιος, ενώ θέλει και το κύπελλο για να πανηγυρίσει το νταμπλ. Η ομάδα φέτος δεν ρολάρει καλά, έχει αλλάξει 3 προπονητές ήδη, ενώ ο Μαρινάκης με το πρωτάθλημα σίγουρο ξεπουλάει και ότι καλό έχει η ομάδα ώστε να εξοικονομησει χρήματα. Βλέπε Ιντέγε, Μιλιβόγεβιτς που ήδη έχουν χαιρετήσει. Το πρωτάθλημα θα το πάρει αέρα λοιπόν, όμως ο κόσμος της ομάδας αυτό που θέλει διακαώς είναι μία Ευρωπαική καλή πορεία που με την πώληση όλως των καλών παιχτών είναι δύσκολο να έρθει. Ο Μπέντο νιώθω ότι παίζει το κεφάλι του απόψε καθώς μετά τις ήττες από ΑΕΚ και Πανιώνιο η εμπιστοσύνη της διοίκησης στο ονομά του έχει κλονιστεί. Δεν νομίζω πως ο Ολυμπιακός θα κερδίσει εύκολα απόψε, θα ποντάρω στην ισοπαλία με under 2,5 γκολ, βλέπω δηλαδή 0-0 και παράταση ή αν προκριθεί ο Ολυμπιακός θα το κάνει με την ισοπαλία του 1-1.