Προστέθηκε 2017/05/08 19:08 | 0 ευχαριστούμε
  • Ναι: 0.0%
  • Όχι: 0.0%
  • Δεν υπάρχουν απόψεις: 0.0%

Προγνωστικό: bet title Όχι (Ομάδα 1 να κερδίσει σε οποιοδήποτε από τα δύο ημίχρονα) @600 6/10 -6.00

Η Τσέλσι υποδέχεται την Μίντλεσμπρο στο πλαίσιο της 35ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ. Οι γηπεδούχοι Λονδρέζοι με νίκη κατακτούν σχεδόν σίγουρα τον τίτλο καθώς βρίσκονται αυτή τη στιγμή 4 βαθμούς πάνω από την συμπολίτισσα Τότεναμ, οπότε αν αυξήσουν την διαφορά αυτή στους 7 και με 3 αγωνιστικές να απομένουν, ουσιαστικά όλα θα έχουν κριθεί. Η Μίντλεσμπρο όμως μόνο αδιάφορη δεν θα πάει στο ματς καθώς καίγεται για τους βαθμούς. Αυτή τη στιγμή είναι προτελευταία με 28 βαθμούς, με την σωτηρία αυτή την ώρα να είναι στους 35, δηλαδή 7 βαθμούς πιο πάνω. Εύκολα αντιλαμβάνεται λοιπόν κανείς ότι οι φιλοξενούμενοι θα πάνε με το μαχαίρι στο στόμα για το διπλό στο Στάμφορντ Μπριτζ. Η Τσέλσι φυσικά δικαιώματα εντός έδρας δεν έχει δώσει σε όλη την διάρκεια της σεζόν αφού μετράει 14 νίκες και μόλις 2 ισοπαλίες εκεί, με τα γκολ να είναι στο εντυπωσιακό 43-13. Η Μπόρο από την άλλη πληρώνει την βαθμολογική της θέση και στην πολύ κακή συγκομιδή της εκτός έδρας όπου έχει μόλις μία νίκη σε 17 ματς, ενώ και 7 ματς έχουν λήξει ισόπαλα. Έχει μάλιστα χάσει στα 4 από τα 5 τελευταία ματς που έχει δώσει μακρυά από την έδρα της. Στο αποψινό παιχνίδι πάντως αναμένεται να έχουμε δύο πολύ σημαντικές απουσίες για τους γηπεδούχους, δηλαδή τον ογκόλιθο πίσω Νταβίντ Λουίς και τον κατ'εμέ παίχτη στον οποίο οφείλει πολλά, τον Ν'Κολό Καντέ που πήρε το καλοκαίρι από την πρωταθλήτρια Λέστερ. Παίχτης που έχει συμμαζέψει πολύ το κέντρο της Τσέλσι και παίχτης στον οποίο στηρίζει πολλά ο Κόντε. Για την Μπόρο τώρα μάλλον θα απουσιάσει ο βασικός Γκαστόν Ραμίρες. Πάμε στην επιλογή μας για το ματς τώρα. Θεωρώ ότι η Τσέλσι είναι πολύ καλύτερη ομάδα, όμως το κίνητρο της Μίντλεσμπρο για να παλέψει μέχρι το τέλος για την σωτηρία της θα παίξει και αυτό τον ρόλο του. Βλέπω Χ2 στο ματς, αλλά θα ποντάρω στο η Τσέλσι να μην κερδίσει κανένα από τα δύο ημίχρονα.