Προστέθηκε 2018/01/14 12:49 | 0 ευχαριστούμε
  • Ναι: 0.0%
  • Όχι: 0.0%
  • Δεν υπάρχουν απόψεις: 0.0%

Προγνωστικό: Aiginiakos v Panserraikos (Match Prices) @-114 10/10 +8.80

Παιχνίδι για την 11η αηωνιστική της Φούτμπολ Λιγκ της χώρας μας ανάμεσα στον 13ο Αιγινιακό (11 β.) και τον 14ο Πανσερραικό (11 β.) Οι γηπεδούχοι έπαιξαν την προηγούμενη αγωνιστική στην Σπάρτη όπου και γνώρισαν την ήττα με 1-0. Ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος αλλά δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες και να σκοράρουν. Στην επανάληψη δέχτηκε το γκολ και παρότι πίεσε για την ισοφάριση δεν τα κατάφερε. Είναι φανερό πως έχει θέμα στην τελική προσπάθεια ειδικά στα εκτός έδρας ματς και είναι σε αναζήτηση επιθετικού. Στα αγωνιστικά επιστρέφει απο τιμωρία καρτών ο εξτρέμ Τσολακίδης (7/1), δύσκολα ο χαφ Δωματάς (7/1), που δεν ταξίδεψε στη Σπάρτη, αλλά έχει εκφράσει την επιθυμία να αποχωρήσει από την ομάδα. Ο Πανσερραικός "κατάφερε" να μην κερδίσει την Αναγγένηση Καρδίτσας την προηγούμενη αγωνιστική...προηγήθηκε νωρίς, έχασε ευκαιρίες και πέναλτι για δεύτερο γκολ και τελικά δέχτηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις! Αυτό ήταν το τρίτο σερί ματς μακριά από την νίκη με αποτέλεσμα να φέρει αρκετή γκρίνια στην ομάδα και τον κόουτς Αμανατίδη να αφήνει ανοιχτό το ενδεχόμενο να αποχωρήσει αν δεν αλλάξει κάτι. Εκτός έδρας έχει 5 ήττες σε ισάριθμα ματς και έχει πάρει στα χαρτιά το ματς με τον Αχαρναικό που αποχώρησε από το πρωτάθλημα. Στα αγωνιστικά είναι στην αποστολή ο επιθετικός χαφ Ορφανίδης (10/1 με Ξάνθη), οι εξτρέμ Κάκκο (8/0 με Νέα Σαλαμίνα), Κρητικός (4/0 με ΑΕΛ), ο μεσοαμυντικός Αναστασόπουλος (Τρίκαλα), και ο πορτιέρο Πολίτης (7/0 με Παναιγιάλειο). Όλοι τους νεοαποκτηθέντες. Έξω ο γκολκίπερ Βοσκόπουλος (7/0), οι χαφ Γιαξής (4/0), Καπτέλι (2/0) και ο φορ Ζυγκερίδης (4/1). Είναι ένα σημαντικό ματς που όσο νωρίς και αν είναι μπορεί να κρίνει πολλά. Ο νικητής θα κερδίσει βαθμούς και ηρεμία και ο χαμένος αρκετή γκρίνια. Εγώ θα πάω με τους γηπεδούχους. Εντός είναι σχετικά καλός και σε συνδυασμό με την ισχνή παρουσία του Πανσερραϊκού στους εκτός έδρας αγώνες μπορεί να πάρει την νίκη.