Προστέθηκε 2018/01/20 13:47 | 0 ευχαριστούμε
  • Ναι: 0.0%
  • Όχι: 0.0%
  • Δεν υπάρχουν απόψεις: 0.0%

Προγνωστικό: Match Prices @2.120 10/10 -10.00

Παιχνίδι για την 19η αγωνιστική του Γερμανικού πρωταθλήματος ανάμεσα στην 14η Φράιμπουργκ (20 β.) και την 2η Λειψία (31 β.) Η Φράιμπουργκ πήρε ισοπαλία 1-1 στην δύσκολη έδρα της Άιντραχτ και συνέχισε το αήττητο σερί για έκτο ματς (3 νίκες 3 ισοπαλίες). Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε πολύ καλά για την ομάδα του Στράιχ. Δέχτηκε αρκετές φάσεις στα πρώτο ημίχρονο και έδειξε εμφανώς ότι της έλειπε ο ρυθμός. Μοιραία δέχτηκε το γκολ στο 28’. Αντέδρασε όμως στο δεύτερο ημίχρονο και ισοφάρισε σε 1-1 και κατάφερε αυτό το σκορ να το κρατήσει μέχρι το τέλος. Εντός έδρας έχει μόνο μία ήττα στα 13 τελευταία ματς και εφτά βαθμούς στα τρία πιο πρόσφατα. Σε αυτά τα τρία δέχτηκε μόνο ένα γκολ. Στα αγωνιστικά εκτός ο χαφ Χέφλερ (16/0) και ο εξτρέμ Ραβέ (8/0), μακροχρόνια απόντες ο μέσος Φραντς (11/0) και ο φορ Νιντερλέχνερ (10/2). Αμφίβολος ο στόπερ Λίνχαρτ (10/0). Η Λειψία εντυπωσιακή και ουσιαστική νίκησε 3-1 την Σάλκε και μπήκε ιδανικά στο νέο έτος. Στο 41’ ο Κεϊτά έκανε το 1-0. Η Σάλκε ισοφάρισε στις αρχές του δευτέρου μέρους, όμως η Λειψία σε ένα δίλεπτο (69-71) διαμόρφωσε το τελικό 3-1 με γκολ των Τίμο Βέρνερ και Μπρούμα. Δεν έχει νικήσει στα τέσσερα τελευταία εκτός (0-2-2), τελευταίο διπλό στο Ντόρτμουντ, στα μέσα Οκτωβρίου. Δυσκολεύτηκε αρκετά στον πρώτο γύρο και αυτό λόγω του ότι είχε αρκετές διοργανώσεις να διαχειριστεί αλλά όλοι στην ομάδα είναι σίγουροι από εδώ και πέρα η συνέχεια θα είναι καλύτερη. Στα αγωνιστικά εκτός λόγω καρτών ο βασικός χαφ Κεϊτά (14/3), πάλι εκτός ο οργανωτής Φόρσμπεργκ (12/1) ,αποθεραπεύτηκε ο αριστερός μπακ Χάλστενμπεργκ (15/2)αλλά δεν είναι 100% έτοιμος οπότε ίσως μείνει στον πάγκο. Μόνο εύκολο δεν θα είναι το ματς για την Λειψία αλλά έχει την ποιότητα και την ψυχολογία να πάρει το ματς σε μια δύσκολη έδρα ακόμα και αν χρειαστεί να σκοράρει 2 γκολ και πάνω.