2018/02/01 14:04 (Match Prices) @-102 3/10

Πρώτος αγώνας για τα προημιτελικά του κυπέλλου Τουρκίας. Σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Θα ακολουθήσει ρεβάνς στην έδρα της Γαλατά. Η κάτοχος του τροπαίου Κόνιασπορ παραμένει σε θέσεις υποβιβασμού στο πρωτάθλημα με αποτέλεσμα το κύπελλο να περνάει σε δεύτερη μοίρα στις προτεραιότητες της. Στο τελευταίο της παιχνίδι πρωταθλήματος έχασε εκτός 2-1 από την Γκεντσλέρ παρότι ήταν μπροστά στο σκορ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και έπαιζε και με παίχτη παραπάνω για σχεδόν όλο το δεύτερο ημίχρονο! Η Γαλατά έρχεται από εύκολη νίκη στο πρωτάθλημα με 2-0 απέναντι στην Οσμάλινσπορ και συνεχίζει στο κυνήγι της Μπασακσεχίρ ενώ έχει το απόλυτο με τον Τερίμ στον πάγκο και δείχνει πως είναι ξανά σε καλή κατάσταση. Σήμερα οι δύο ομάδες αναμένεται να έχουν αλλαγές στις ενδεκάδες σε σχέση με τα ματς πρωταθλήματος και εγώ θα πάω με την ανώτερη ποιοτικά Γαλατά.