2018/02/02 19:16 (Match Prices) @102 4/10

Με το ματς Μπόλτον - Μπρίστολ Σιτι ανοίγει η αυλαία της 30ης αγωνιστικής στην Τσαμπιονσιπ. Η Μπόλτον βρίσκεται στην 22η θέση με 26 βαθμούς και ρεκόρ εντός 5 νίκες, 3 ισοπαλίες και 6 ήττες. Στο τελευταίο ματς έφερε ισοπαλία 1-1 εντός με την Ίπσουιτς σε ένα ματς που προηγήθηκε στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου αλλά δεν άντεξε και δέχτηκε την ισοφάριση στο τελευταίο δεκάλεπτο. Μεγάλη απώλεια ο πρώτος σκόρερ της ομάδας, Μαντίν, ο οποίος πουλήθηκε στην Κάρντιφ αλλά έκανε 4 καλές προσθήκες στην προσπάθεια να σώσει την κατηγορία. Η Μπρίστολ βρίσκεται στην 5η θέση με 51 βαθμούς και συνεχίζει να ελπίζει για άνοδο στην Πρέμιερ Λιγκ. Προέρχεται από νικηφόρο αποτέλεσμα 2-0 κόντρα στην ΚΠΡ παρότι έπαιξε με παίχτη λιγότερο για σχεδόν μια ώρα παιχνιδιού. Στα εκτός έδρας ματς έχει 6 νίκες, 6 ισοπαλίες και 2 ήττες με τέρματα 20-18. Η Μπριστολ δύσκολα χάνει εκτός και κόντρα σε μια μέτρια Μπόλτον μπορεί να κάνει μια ακόμα νίκη και να συνεχίσει την πορεία προς την άνοδο.