Bayer Leverkusen v Werder Bremen

02/06 21:45 Puskas13 -10.00
2018/02/06 18:51 (Match Prices) @519 10/10

Προημιτελικά του κυπέλλου Γερμανίας με την Μπάγερν Λεβερκούζεν να υποδέχεται την Βέρνερ Βρέμης σε μονή αναμέτρηση , σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι. Σε πολύ κατάσταση οι γηπεδούχοι, παίζουν ωραίο ποδόσφαιρο και βρίσκονται στην δεύτερη θέση στο πρωτάθλημα. Στο τελευταίο ματς το Σάββατο "κόλλησαν" στο Φράιμπουργκ στο 0-0 και αυτό ήταν το πρώτο ματς στο πρωτάθλημα που δεν σκόραρε! Συνεχίζουν φυσικά να είναι μέσα στόχο τους πού είναι η συμμετοχή στους ομίλους του επόμενου Τσάμπιονς Λιγκ. . Στα 18 τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις έχει ηττηθεί μόνο από την Μπάγερν. Στην Μπάι Αρίνα έχει μόλις μία ήττα σε 16 αγώνες. Δεν θα αδιαφορήσει για το κύπελλο καθώς θα ήθελε να κατακτήσει έναν τίτλο την φετινή χρονιά και αυτό μπορεί να γίνει μόνο μέσω αυτής της διοργάνωσης και για αυτό αναμένεται απόψε να κατεβεί με την καλύτερη δυνατή ενδεκάδα. Στο πρωτάθλημα είχε επικρατήσει της σημερινής αντιπάλους της με 1-0. Η Βέρντερ βρίσκεται και αυτή σε καλή κατάσταση καθώς στα τελευταία 6 ματς έχει μόνο μια ήττα και αυτή από την Μπαγερν Μονάχου. Εκανε το Σαββατο μεγάλη νίκη στο Γκελζενκίρχεν με 2-1 αν και βρέθηκε στο ημίχρονο πίσω στο σκορ και με γκλο στις καθυστερήσεις έκανε την μεγάλη ανατροπή.. Με αυτή την νίκη έφτασε τους 20 βαθμούς και την 15η θέση και ύστερα από καιρό βγήκε από την επικίνδυνη ζώνη και αν συνεχίσει έτσι θα καταφέρει να σωθεί. Στο κύπελλο έχει την παράδοση με το μέρος της καθώς σε 6 αναμετρήσεις δεν έχει χάσει ακόμα. Στα αγωνιστικά εκτός ακόμα ο Μπάρτελς (βασικός φορ, 14/2), που θα επιστρέψει στο τέλος αυτού του μήνα ενώ την τελευταία στιγμή θα αποφασιστεί η συμμετοχή ή όχι του αμυντικού μέσου Μπαουμγκάρτλινγκερ (11/1). Η Λεβερκούζεν είναι το φαβορί καθώς είναι σε καλή κατάσταση και παρουσιάζεται σοβαρή ειδικά εντός έδρας αλλά το κύπελλο είναι ο θεσμός των εκπλήξεων, θα πάω λοιπον με την Βέρντερ