2018/02/06 19:40 (Match Prices) @613 10/10

Επαναληπτικός αγώνας για τον τέταρτο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας. Δεν ισχύει το εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ισοπαλίας θα έχουμε παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι. Η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας της Σέφιλντ Γουένσντεϊ, πρώην ομάδα του τεχνικού της Σουόνσι . Στο πρώτο ματς η Σουόνσι ήταν καλύτερη, έκλεισε το ημίχρονο με γκολ αλλά η Νοτς Καουντι ισοφάρισε και έστειλε το ματς σε επαναληπτικό. Οι γηπεδούχοι το Σάββατο στο ματς πρωταθλήματος κόντρα στην Λέστερ πήραν ισοπαλία 1-1 και βγήκε μετά από καιρό από την επικίνδυνη ζώνη. Αυτό ήταν το τέταρτο σερί ματς χωρίς ήττα (2 νίκες και 2 ισοπαλίες) ενώ στα τελευταία 9 και με τον Κάρλος Καρβαχάλ στον πάγκο έχει χάσει μόνο μία φορά. Στον προηγούμενο γύρω χρειάστηκε πάλι 2 ματς για να αποκλείσει την Γουλβς. Σίγουρα δεν θα αδιαφορήσει για την σημερινή αναμέτριση αλλά επειδή ακολουθεί στο πρωτάθλημα το κρίσιμο ματς με την Μπερνλι αναμένεται να έχει απόψε αλλαγές στην ενδεκάδα. Η Νοτς Κάουντι επικράτησε το Σαββατο για το πρωτάθλημα της Λιγκ 2 της Κρου με 4-1 παρά το γεγονός ότι βρέθηκαν στο πρώτο τέταρτο πίσω στο σκορ, ισοφάρισαν αμέσως και τελικα επικράτησαν άνετα και έτσι συνεχίζει να είναι στην πρώτη τριάδα και να ελπίζει στην απευθείας άνοδο στην Λιγκ 1. Το Σαββατο θα ταξιδέψει στην εδρα της τελευταίας στην βαθμολογία Μπαρνετ. Στον προηγούμενο γύρο απέκλεισε την Μπρέντφορντ με 1-0. Σίγουρα το κύπελλο δεν είναι ο πρωταρχικός της στόχος αλλα΄δεν θα αδιαφορήσει οπως άλλωστε δεν το κανει ποτέ καμία ομάδα στο νησί. Ο μακροχρόνιος τραυματίας μέσος Ο’ Κόνορ δεν θα είναι στην αποστολή ενώ αμφίβολη είναι η συμμετοχή του δεξ. μπακ Τουτλ (23/1) που λείπει εδώ και λίγο καιρό. Η Σουονσι θα έχει το μυαλο της περισσότερο στο πρωτάθλημα και αυτό δίνει ελπιδες στην Νοτς Καουντι να κάνει την έκπληξη και να πάρει την νίκη