2018/02/12 13:42 (Match Prices) @153 10/10

Για το πρωτάθλημα της δεύτερης κατηγορίας στην Γερμανία και στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής η 11η Σαν Παουλι ( 27 β.) υποδέχεται την 2η Νυρεμβέργη (40 β.).
Οι γηπεδούχοι ταξίδεψαν στο Χάιντενχαϊμ την προηγούμενη αγωνιστική με στόχο ένα θετικό αποτέλεσμα, μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν νωρίς στο ματς αλλά "κατάφεραν " σε δύο λεπτά να δεχτούν 2 γκολ και έκλεισαν το ημίχρονο πίσω στο σκορ με 2-1. Στο δεύτερο δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν και δέχτηκαν και τρίτο όπου ήταν και το τελικό σκορ. Παρά την αλλαγή προπονητή δεν έχουν δείξει κάποια βελτίωση και συνεχίζουν να έχουν μεγάλα αμυντικά προβλήματα και αν δεν δείξουν κάποια βελτίωση σίγουρα θα κινδυνεύσουν άμεσα αν και στόχος τους ήταν η τρίτη θέση και ο αγώνας μπαράζ ανόδου. Εντός έδρας σε 11 αγώνες έχει μόλις 2 νίκες, 5 ισοπαλίες και 3 ήττες. Για την σημερινή αναμέτρηση δεν είναι διαθέσιμοι ο Χόρσνου (μέσος 6/0), εκτός και ο βασικός Μπούχτμαν (μέσος 12/4). Δύσκολο να προλάβει ο Σαχίν (μέσος 16/2).
Η Νυρεμβέργη είναι σε πολύ καλή κατάσταση και το έδειξε και κόντρα στην Άουε εντός έδρας όπου την νίκησε πολύ εύκολα με 4-1. Μπήκαν μπροστά στο σκορ λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και στο δεύτερο ανέβασαν στροφές και "πάτησαν" τον αντίπαλο τους σκοράροντας 3 φορές ακόμα. Έχει σερί στα τελευταία 8 ματς 5 νίκες και 3 ισοπαλίες και με νίκη σήμερα θα φτάσει στην πρώτη θέση μετά την ήττα της Φορτούνα το Σάββατο. Έχουν την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας και παίζον πλέον το καλύτερο ποδόσφαιρο και βγάζουν σοβαρότητα. Εκτός σε 10 αγώνες έχει 7 νίκες, 1 ισοπαλία και 2 ήττες. Δεν έχει κάποια σημαντική απουσία για την σημερινή αναμέτριση.
Η Νυρεμβέργη είναι σε εξαιρετική κατάσταση, σκοράρει με μεγάλη ευκολία και πιστεύω πως εύκολα η δύσκολα θα πάρει το ματς κόντρα σε μια αντίπαλο πού ούτε σε καλή κατάσταση είναι ούτε νικάει εντός εύκολα.