2018/02/13 20:18 (Match Prices) @590 10/10

Παιχνίδι για την 33η αγωνιστική της δεύτερης κατηγορίας του Αγγλικού πρωταθλήματος ανάμεσα στην 1η Λούτον με 64 βαθμούς και την 10η Κροουλι με 48 βαθμούς. Η Λούτον έχει σαν στόχο την πρωτιά και την άνοδο και οι φιλοξενούμενοι την είσοδο στην επτάδα και στα πλει οφ ανόδου.
Συνέχισε τις μέτριες το τελευταίο διάστημα εμφανίσεις της και ήρθε ισοπαλία 1-1 στην έδρα της Στίβενεϊτζ παρόλο που προηγήθηκε στο 85' αλλά 2' αργότερα δέχτηκε την ισοφάριση. Εχει μία νίκη στα τελευταία 3 ματς ενώ δεν έχει το εύκολο γκολ όπως μας είχε συνηθίσει πριν 1 μήνα και κάτι, έχει όμως ακόμα διαφορά από την δεύτερη Ακρινγκτον 6 βαθμούς. Εντός έδρας έχει 12 νίκες , 1 ισοπαλία και 3 ήττες. Για την σημερινή αναμέτρηση θα λείψει και πάλι πρώτος σκόρερ Χίλτον (φορ, 26/15) ενώ είναι αμφίβολος και ο άλλος επιθετικός της Λι ( 22/7).
Η Κρόουλι νίκησε άνετα 3-0 την Γκρίμσμπι εντός έδρας. Ευτύχησε να προηγηθεί στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και στο δεύτερο χωρίς να κινδυνέψει πέτυχε άλλα 2 τέρματα . Συνεχίζει την εντυπωσιακή της πορεία το τελευταίο διάστημα κάνοντας 4η σερί νίκη και την 7η στα τελευταία 8 και πλέον είναι μια ανάσα από την επτάδα και τα πλει οφ ανόδου αν και αρχικός στόχος ήταν η σωτηρία καθώς έφτασαν στην 10η θέση και στο μείον 4 από την έβδομη! Στα εκτός έδρας ματς έχει ρεκόρ 7 νίκες , 4 ισοπαλίες και 5 ήττες σε 16 παιχνίδια. Για το αποψινό ματς ο εξτρέμ Ρόμπερτς (24/6, 2ος σκόρερ) είναι αμφίβολος ενώ ο αναπληρωματικός Κλίφορντ (μέσος, 7/1) θα είναι για ένα ακόμα ματς απών λόγω τραυματισμού.
Φυσικά φαβορί είναι η πρωτοπόρος Λουτον αλλά προβληματίζει αρκετα στα τελευταία παιχνίδια και δεν θα έχει και τον πρώτο της σκόρερ, ενω η Κροουλι είναι σε εξαιρετική κατάσταση και η απόδοση στο 2 είναι τεράστια οπότε αξίζει το ρίσκο!