2018/02/13 20:43 Plymouth v AFC Wimbledon (Match Prices) @123 6/10

Παιχνίδι για την 33η αγωνιστική της πρώτης κατηγορίας της Αγγλίας ανάμεσα στην 10η Πλίμουθ με 44 βαθμούς και την 20η Γουιμπλετον με 34 βαθμούς. Η Πλίμουθ έχει σαν στόχο την είσοδο στην 6αδα και τα πλει οφ ανόδου ενω η Γουιμπλετον την αποφυγή του υποβιβασμού.
Η εντυπωσιακή Πλιμουθ επικράτησε στην έδρα της ισχυρής Σριούσμπερι με 2-1 αν και με το ξεκίνημα του ματς βρέθηκε πίσω στο σκορ ωστόσο ισοφάρισε και εκλεισε το ημίχρονο με ισοπαλία. Στο δεύτερο με σπουδαία εμφανιση πετυχε και δεύτερο γκολ και πήρε μια ακόμα νίκη. Έχει ενα εντυπωσιακό σερι στα τελευταία ματς καθώς έχει ηττηθεί μόνο μια φόρα στα τελευταία 12 και εκεί πού πριν μερικούς μήνες έλεγε να σωθεί τώρα κάνει ονειρα ανόδου! Εντός έχει 7 νίκες , 2 ισοπαλίες και 7 ήττες σε 16 ματς. Στα αγωνιστικά έξω με σοβαρό πρόβλημα υγείας ο στόπερ Εντουαρντς (25/3) και δεν υπολογίζεται μέχρι το τελος της σαιζόν.
Η Γουιμπλετον κόντρα στην Νορθάμπτον εντός έδρας έκαναν την τρίτη διαδοχική ήττα τους με 3-1 στο πρωτάθλημα με κακή εμφάνιση.Βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, ισοφάρισαν με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου αλλά μέχρι εκεί! Συνέχισε να μην παίζει καλά με αποτέλεσμα να δεχτεί άλλα δυο γκολ. Έχει θέμα με το εύκολο γκολ και βρίσκεται σε δύσκολη πλεον θεση βαθμολογικά καθώς είναι οριακά πάνω από την ζώνη υποβιβασμού. Εκτός έχει σε 16 ματς 4 νίκες, 4 ισοπαλίες και 8 ήττες. Χωρις σημαντικα προβλήματα στην σημερινή αναμέτρηση.
Η Πλίμουθ νίκησε καλυτερους αντιπάλους και σε εκτός έδρας ματς....θα κολλησει στην κακή Γουιμπλετον? Το θεωρώ απιθανο οπότε πάμε σε μια ακομα νικη της