2018/02/16 20:43 (Match Prices) @356 3/10

H αναμέτρηση Χιρόνα - Λεγανές ανοίγει απόψε την αυλαία της 24ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβιζιόν στην Ισπανία. Άνετες βαθμολογικά είναι και οι δύο ομάδες καθώς οι γηπεδούχοι είναι στην 10 θέση με 31 βαθμούς και την Λεγανές στην 12η με 29 βαθμούς έχοντας μεγάλη διαφορά από την ζώνη υποβιβασμού. Από την ήττα με 1-0 στο «Σάντσεθ Πιθχουάν» από τη Σεβίλλη προέρχεται η Χιρόνα. Το πάλεψε και δικαιούται κάτι καλύτερο αλλά στάθηκε άτυχη καθώς έχασε πέναλτι στο τέλος του ημιχρόνου αλλά και 2 άλλες μεγάλες ευκαιρίες. Αυτή ήταν η πρώτη ήττα μετά από 4 θετικά αποτελέσματα.
Η Λεγανές έχασε εντός έδρας από την Ειμπαρ με γκολ στις καθυστερήσεις χωρίς να πιάσει καλή απόδοση και έδειξε να βγάζει κούραση στο παιχνίδι της. Αυτή ήταν η πρώτη ήττα μετά από 3 ματς και η δεύτερη στα τελευταία 7. Εκτός έχει να νικήσει από τα μέσα Οκτωβρίου.
Είναι ματς ανάμεσα στις ευχάριστες εκπλήξεις του πρωταθλήματος και αναμένω ματς με γκολ και για τις δύο ομάδες. Θα ρισκάρω στην μεγάλη απόδοση των φιλοξενούμενων παρά τις απουσίες τους.