2018/02/17 14:54 FC Koln v Hannover (Match Prices) @131 10/10

Παιχνίδι για την 23η αγωνιστική του Γερμανικού πρωταθλήματος ανάμεσα στην 18η Κολωνια με 13 βαθμούς και το 9ο Αννόβερο με 31 βαθμούς.
Παραμένει στην τελευταία θέση η ομάδα της Κολωνίας μετά και την ήττα στην Φρανκφούρτη την περασμένη αγωνιστική από την Αιντραχτ με 4-2 σε ένα ματς πού προσπάθησε αλλά η αποτελεσματικότητα του αντιπάλου και τα αμυντικά λάθη έπαιξαν καθοριστικό ρόλο στην διαμόρφωση του αποτελέσματος . Είναι πλέον στο -10 από την παραμονή και θέλει σήμερα επιτακτικά την νίκη για να ελπίζει να καταφέρει τον στόχο της. Παρά την μειονεκτική της θέση υπάρχει η πίστη ότι μπορεί να τα καταφέρει. Στα εντός έδρας ματς έχει σε 11 ματς 2 νίκες, 2 ισοπαλίες και 7 ήττες. Δεν έχει κάποια σημαντική απουσία για το σημερινό ματς παρά μόνο κάποιους μακροχρόνιους και μη βασικούς και αναμένεται να παίξει με σύστημα 4-4-2.
Το Αννόβερο μετά από 3 ματς χωρίς νίκη φιλοξένησε την Φράιμπουργκ και κάνοντας καλή εμφάνιση νίκησε με 2-1. Πέτυχε ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και όταν μείωσε ο αντίπαλος λίγα λεπτά πριν το τέλος ήταν αργά για να κινδυνέψει. Με τους 31 βαθμούς είναι στην μέση της βαθμολογίας άνετη καθώς απέχει αρκετούς βαθμούς από την ζώνη υποβιβασμού και αναμένεται να σωθεί και μαθηματικά αρκετά νωρίς αν και νεοφώτιστη στην κατηγορία. Δύσκολα πάντως θα μπορέσει για πιο ψηλά και στις θέσεις που οδηγούν σε ευρωπαική συμμετοχή. Στα εκτός έδρας σε 11 εξόδους έχει 2 νίκες, 4 ισοπαλίες και 5 ήττες. Εκτός αποστολής για την σημερινή αναμέτρηση ο Τζόνατας (βασικός φορ, 7/3), ο Άντον (βασικός αμυντικός) και κάποιοι μακροχρόνιοι που δεν επηρεάζουν , σε σύστημα 3-4-3 η τακτική του Αντρέ Μπραϊτενράιτερ.
Είναι ένα σημαντικό ματς για τους γηπεδούχους που καίγονται για την νίκη, δεν θα είναι εύκολο και η άμυνα τους δεν είναι εμπιστοσύνης αλλά θα πάω με το κίνητρο τους και την πίστη ότι μπορούν να σωθούν.