2018/02/17 20:28 (Match Prices) @103 10/10

Παιχνίδι για την 24η αγωνιστική του Ισπανικού πρωταθλήματος ανάμεσα στην Μαλαγα και την Βαλενθια.
Οι γηπεδούχοι στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με 13 βαθμούς και δείνει ανήμπορη να αντιδράσει για να αποφύγει το μοιραίο καθώς βρίσκεται πλέον επτά βαθμούς πίσω από την γραμμή της παραμονής. Στην προηγούμενη αγωνιστική έχασε εντός έδρας με 1-0 από την Ατλέτικο Μαδρίτης δεχόμενη μάλιστα το γκολ στην πρώτη φάση του αγώνα! Ανέβασε την απόδοση της στο δεύτερο ημίχρονο αλλά έχοντας την χειρότερη επίθεση στην κατηγορία το γκολ για αυτήν είναι δύσκολη υπόθεση! Είναι χαρακτηριστικό πως στα τελευταία 8 έχει σκοράρει μόλις μια φορά! Εντός έδρας έχει σε 11 ματς 2 νίκες, 3 ισοπαλίες και 6 ήττες. Δεν υπολογίζεται για την σημερινή αναμέτρηση ο τραυματίας μεσοεπιθετικός Πενιαράντα (13/0), ούτε και ο χαφ Σαμού Γκαρσία (3/0) για τον ίδιο λόγο. Σε σύστημα 4-4-2 αναμένεται να κατεβάσει την ομάδα ο προπονητής Χοσε Γκονθαλεθ.
Η Βαλένθια μετά από τρεις ήττες συνήλθε πραγματοποιώντας πειστική εμφάνιση κόντρα στη Λεβάντε κέρδισε με 3-1. Ηταν ανώτερη, αλλά χρειάστηκε τη βοήθεια της διαιτησίας σε κομβικά σημεία. Προηγήθηκε στο 17' , ισοφάρισε η Λεβάντε αμέσως και έτσι έκλεισε το ημίχρονο. Στο δεύτερο ακυρώθηκε κακώς γκολ των φιλοξενούμενων και στην αμέσως επόμενη φαση σκόραρε η Βαλενθια και με ένα ακόμα γκολ λίγο πριν το τέλος πήρε το τρίποντο. Ετσι με αυτή την νίκη είναι στην 3η θέση με 43 βαθμούς , έναν πάνω από την Ρεαλ, μέσα στον στόχο της τετράδας και την έξοδο στο επόμενο Τσαμπιονς Λιγκ. Στα εκτός έδρας έχει ρεκόρ 5 νίκες, 2 ισοπαλίες και 4 ήττες. Στα αγωνιστικά εκτός λόγω τραυματισμού ο στόπερ Γκαράι (15/0), ο χαφ Κοντογκμπιά (20/3) και ο εξτρέμ Περέιρα (17/1).
Η Μαλαγα παίζει ένα από τα τελευταία της χαρτιά αλλά θέλει ομως δεν μπορεί! Η Βαλενθια είναι καλύτερη ομάδα, σκοράρει εύκολα και μπορεί να πάρει την νίκη .