Platanias FC v Giannina

02/18 15:00
Προστέθηκε 2018/02/18 13:41 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: Match Prices @209 10/10 +20.90

Με τον Πλατανιά να υποδέχεται την Πας Γιάννενα συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Σουπερ Λιγκ για την 22η αγωνιστική.
Ο Πλατανιάς είναι σε πολύ δύσκολη θέση καθώς δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι παρά τις αλλαγές στον πάγκο. Την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκε 3-0 στο Αγρίνιο από τον Παναιτωλικό κάνοντας άσχημη εμφάνιση. Δέχτηκε το πρώτο γκολ νωρίς και αφού έχασε μια μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει μετά "εξαφανίστηκε" από το ματς και δέχτηκε άλλα δύο στο δεύτερο ημίχρονο. Έχει στα τελευταία 16 ματς μόλις 1 νίκη, 1 ισοπαλία και 14 ήττες, απέχει πλέον μετά από την νίκη της Κέρκυρας 8 βαθμούς από την σωτηρία ενώ έχει και την χειρότερη επίθεση και την χειρότερη άμυνα της κατηγορίας! Στα εντός έδρας έχει 1 νίκη, 3 ισοπαλίες και 6 ήττες. Για την σημερινή αναμέτρηση δεν θα είναι στην διάθεση του κοουτς Χατζηνικολάου ο στόπερ Ντικαμονά (16/0), ο χαφ Δημούτσος (18/0)και ο αριστερός μπακ-χαφ Κοροβέσης (19/1).
Ο Πας προέρχεται από μεγάλη εντός έδρας νίκη με τον Παναθηναικό 2-1 έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Ισπανο Κοντε πού πέτυχε και τα 2 γκολ της ομάδας του. Δεν ξεκίνησε καλά το ματκς και θα μπορούσε να είχε μείνει πίσω στο σκορ αλλά κατάφερε με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού να σκοράρει και να πετύχει ένα ακόμα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Παρότι δέχτηκε την μείωση του σκορ ήταν καλύτερος και κράτησε δίκαια το προβάδισμα και την νίκη. Έτσι έφτασε στην 8η θέση και τους 25 βαθμούς και δείχνει πως δεν θα μπλέξει σε περιπέτειες. Εκτός έδρας έχει 2 νίκες, 3 ισοπαλίες και 5 ήττες. Εκτός αποστολής ο μπακ-χαφ Μπουκουβάλας (19/0) , ο αμυντικός Σκόνδρας (10/0)και o Γάλλος επιθετικός Σολτάνι (15/1)
Ο Πλατανιάς θέλει αλλά δεν μπορεί. Έχει μακράν την χειρότερη ομάδα στην κατηγορία και δεν νομίζω ότι έχει ελπίδες να σωθεί. Ο Πας έχει καλή και σοβαρή ομάδα και μόνο αν δεν θέλει δεν θα πάρει το ματς!