2018/02/22 16:54 Lokomotiv Moscow v Nice (Match Prices) @130 10/10

Ρεβάνς της φάσης των «32» του Γιουρόπα Λιγκ στην PZN Αρένα της Μόσχας. Η Λοκομοτίβ επικράτησε 3-2 στη Νίκαια. Ισχύει το εκτός έδρας γκολ.
Στο πρώτο ματς είχαμε ωραίο ρυθμό με πολλές φάσεις και παρότι οι Γάλλοι προηγήθηκαν νωρίς με 2-0 η Λοκομοτιβ αντέδρασε και μείωσε με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη εκμεταλλεύτηκε το γεγονός πως από το 67' έπαιζε με παίχτη παραπάνω και σημείωσε άλλα 2 γκολ με τον Μανουέλ Φερνάντες χατ τρικ! Στο πρωτάθλημα η χειμερινή διακοπή την βρήκε στην πρώτη θέση μετά από 20 αγώνες με 45 βαθμούς ( 14 νίκες, 3 ισοπαλίες και 3 ήττες) , 8 περισσότερους από την δεύτερη Ζενιτ και είναι φαβορί για τον τίτλο μετά από 14 χρόνια! Δεν έχει αγωνιστικά προβλήματα και όλοι οι παίχτες είναι στην διάθεση του Ρώσου τεχνικού Γιούρι Σέμιν.
Η Νις έχει το πλεονέκτημα πως είναι σε αγωνιστική δράση σε σχέση με την σημερινή αντίπαλο της αλλά δεν είναι και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση το τελευταίο διάστημα. Αγνοεί την νίκη στο πρωτάθλημα 5 αγωνιστικές με αποτέλεσμα να βρίσκεται στην 9η θέση με 35 βαθμούς και είναι δύσκολο να προλάβει τις θέσεις που οδηγούν στο επόμενο Γιουρόπα. Στην σημερινή αναμέτρηση θα στερηθεί τις υπηρεσίες του αριστερού μπακ Κολί που αποβλήθηκε στο πρώτο ματς, τραυματίας είναι ο στόπερ Μάρλον ενώ εξακολουθούν εκτός οι βασικοί μπακ Σουκέ, Ζαλέ και ο στόπερ/μπακ Λε Μαρσάν με αποτέλεσμα να έχει σήμερα λύσεις ανάγκης στην άμυνα και με παίχτες άπειρους σε τέτοια ματς.
Η Λοκομοτίβ έχει μεγάλο προβάδισμα πρόκρισης μετά την νίκη στο πρώτο ματς και η Νις είναι αναγκασμένη αν θέλει να διεκδικήσει κάτι σήμερα θα ανοιχτεί αλλά με την άπειρη άμυνα που θα κατέβει και με την αφέλεια που έχει σαν ομάδα πιστεύω πως οι Ρώσοι θα βρουν χώρους και με την πολύ καλή επιθετική γραμμή θα σκοράρουν περισσότερες φορές και θα νικήσουν και πάλι.