Kaiserslautern v Union Berlin

03/02 19:30 Puskas13 +12.50
2018/03/02 15:44 Kaiserslautern v Union Berlin (Match Winner) @250 5/10

Ματς της δεύτερης κατηγορίας του Γερμανικού πρωταθλήματος και στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής η Καϊζερσλάουτερν υποδέχεται την Ουνιόν Βερολίνου.
Δεν τα κατάφερε την προηγούμενη αγωνιστική οι γηπεδούχοι να πάρουν θετικό αποτέλεσμα στο Αουε και να ξεφύγουν από την τελευταία θέση που βρίσκονται εδώ και καιρό. Με το καλημέρα στο ματς δέχονται γκολ και πάνε στα αποδυτήρια με το εις βάρος τους 1-0, ανέβηκαν στο δεύτερο αλλά στα μισά δέχονται και δεύτερο γκολ και παρότι μείωσαν αμέσως δεν κατάφεραν να πάρουν έστω και τον βαθμό της ισοπαλίας. Στενεύουν τα περιθώρια οπότε είναι πολύ σημαντικό το σημερινό ματς αλλά υπάρχει θετικό κλίμα και πίστη για νικηφόρο αποτέλεσμα.
Η Ουνιόν έκαμψε την περασμένη αγωνιστική την αντίσταση της Σαντχάουζεν επικρατώντας με 2-1. Ξεκίνησε δυναμικά πετυχαίνοντας 2 γκολ στο πρώτο 20λεπτο και παρότι δέχτηκε την μείωση του σκορ με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου κράτησε σχετικά εύκολα το προβάδισμα και την νίκη που την φέρνει κοντά στην 3ή θέση που οδηγεί στο μπαραζ ανόδου χωρίς να είναι απαγορευτική η διαφορά τω ν βαθμών αρκεί να ξεκινήσει επιτέλους να παίρνει νίκες και εκτός.
Είναι μια δύσκολη και σημαντική αναμέτρηση και για τις δύο ομάδες για διαφορετικούς βαθμολογικούς λόγους. Πιστεύω ότι η Λαουτερν μπορεί να αξιοποιήσει την έδρα της κόντρα σε μια Ουνιόν που εκτός δεν κερδίζει ευκολα. Νίκη λοιπόν για τους γηπεδούχους.