03/04 17:30
Προστέθηκε 2018/03/04 14:44 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Yes (Both Teams To Score) @-125 10/10 -10.00

Παιχνίδι για την 25η αγωνισιτκή του Αυστριακού πρωταθλήματος με την 1η και μόνιμη πρωταθλήτρια Σαλτσμπουργκ να υποδέχεται την 4η Ραπιντ Βιέννης.
Η Σαλτσμπουργκ είναι μια ανάσα για ένα ακόμα πρωτάθλημα μετά την νίκη στο Γκρατς επί της Στουρμ με 4-2. Βρέθηκε πίσω στο σκορ, ισοφάρισε με την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου και στο δεύτερο μπήκε δυνατά πετυχαίνοντας δύο γκολ έκανε το 1-3. Μείωσε η Στουρμ αλλά πέτυχε και τέταρτο γκολ και πήρε μια ακόμα νίκη. Έχει ξεχάσει τι θα πει ήττα καθώς έχει αήττητο σερί 29 αγώνων στις εγχώριες διοργανώσεις. Πάει καρφί για το 5ο συνεχόμενο πρωτάθλημα ρεκόρ που δεν το έχει καταφέρει καμία άλλη ομάδα στην χώρα. Μεσοβδόμαδα διέλυσε με 7-0 την Αούστρια Κλάγκενφουρτ (Γ'), εντός έδρας, την Τετάρτη παρότι έπαιξε με αλλαγές και πέρασε στα ημιτελικά του κυπέλλου. Συνεχίζει και στο Γιουρόπα όπου την Πέμπτη θα ταξιδέψει στην Γερμανία για να αντιμετωπίσει την Ντορτμουντ.
Η Ραπιντ την τελευταία αγωνιστική επικράτησε με 2-0 της Λίντσερ εντός έδρας. Ήταν καλύτερη και κέρδισε δίκαια αφού ευτύχησε να προηγηθεί στο τέλος του ημιχρόνου , πέτυχε ένα ακόμα γκολ στα μισά του δευτέρου και πήρε μια σημαντική νίκη για την προσπάθεια που κάνει για είσοδο στην τετράδα. Έμεινε από πολύ νωρίς εκτός διεκδίκησης του πρωταθλήματος οπότε θέλει τουλάχιστον να μην χάσει την ευρωπαική συμμετοχή. Μεσοβδόμαδα υποδέχτηκε στο γήπεδο της την Ριντ για τα προημιτελικά του Κυπέλλου, εκεί αν και βρέθηκε στο σκορ πέτυχε 2 γκολ σε διάστημα 3' και νίκησε 2-1, παίρνοντας το εισιτήριο για τα ημιτελικά. Έχει κακή παράδοση με την σημερινή της αντίπαλο καθώς τελευταία της νίκη ήταν πριν 3,5 χρόνια. Έκτοτε σε 10 ματς δεν έχει νικήσει ξανά.
Η Σαλτσμπουργκ κάνει ότι θέλει στην Αυστρία οπότε δεν τίθεται θέμα και σήμερα ποιος είναι το φαβορί για την νίκη. Η Ραπιντ μπορεί να πετύχει ένα γκολ και να μας δώσει το αμφισκορ σε μια καλή απόδοση. Παίζουμε λοιπόν να σκοράρουν και οι δύο ομάδες.