Ingolstadt v Bochum

03/05 21:30
Προστέθηκε 2018/03/05 17:18 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Yes (Both Teams To Score) @100 10/10 -10.00

Με το παιχνίδι της Ινγκολσταντ με την Μποχουμ πέφτει η αυλαία της 25ης αγωνιστικής για την δεύτερη κατηγορία του Γερμανικού πρωταθλήματος.
Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με όνειρα ανόδου αλλά με ήττα σήμερα θα κοιτάει πίσω και τις ομάδες που μια μια την περνάνε στην βαθμολογία. Είναι πλέον στην 11η θέση με 33 βαθμούς , μείον 7 από το μπαράζ ανόδου. Προέρχεται από ήττα στο Ντούισμπουργκ σε ματς που έχασε πέναλτι στο πρώτο δεκάλεπτο, αμέσως μετά δέχεται γκολ και λίγα λεπτά αργότερα ακυρώνεται κακώς γκολ των αντιπάλων της και στην κόντρα έγινε η φάση της χρονιάς με τον τερματοφύλακα της Ντουισμπουργκ να δέχεται γκολ επειδή είχε πλάτη στο γήπεδο και έπινε νερό! Έμεινε με 10 παίχτες λίγο πριν το ημίχρονο και στο δεύτερο μέρος δεν μπόρεσε να απειλήσει και μοιραία δέχτηκε και δεύτερο γκολ. Έχει μόλις μια νίκη στα τελευταία 6 ματς και βλέπει την άνοδο να απομακρύνεται. Εντός σε 11 ματς έχει 4 νίκες , 2 ισοπαλίες και 5 ήττες.
Η Μπόχουμ προέρχεται από ισοπαλία 0-0 εντός έδρας κόντρα στην πρωτοπόρο Νυρεμβέργη σε ένα ματς που ήταν καλή, έχασε ευκαιρίες και θα μπορούσε να πάρει και την νίκη αν ήταν πιο καλή και τυχερή την τελική προσπάθεια. Ηταν το δεύτερο ματς που δείχνει βελτιωμένη και θέλει σήμερα την νίκη καθώς βλέπει τις Νταρστμαντ και Καιζερσλαουτερν να την έχουν πλησιάσει αρκετά στην μάχη της αποφυγής του υποβιβασμού. Είναι αυτή την στιγμή στην 16η θέση με 27 βαθμούς ακριβώς στην θέση που οδηγεί στο μπαραζ σωτηρίας.
Είναι ένα κρίσιμο ματς και για τις δύο ομάδες. Οι γηπεδούχοι δεν είναι σε καλή κατάσταση παρά την ποιότητα του ροστερ αλλά αν νικήσουν σήμερα θα ελπίζουν να προλάβουν την τριάδα. Από την άλλη η Μπόχουμ καίγεται για την νίκη για την υπόθεση παραμονής. Θα έχουμε πιστεύω ανοιχτό ματς και βλέπω να σκοράρουν και οι δύο ομάδες.