Crystal Palace v Manchester United

03/05 22:00 Panatha +15.00
2018/03/05 20:52 bet title Away/Over (Result/Total Goals 2.5) @150 10/10

Παιχνίδι για την 29η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ ανάμεσα στην Κρισταλ Παλας και την Μαντσεσερ Γιουναιτεντ.

Από ήττα προέρχονται οι γηπεδούχοι στο τοπικό ντέρμπι του Λονδίνου κόντρα στην Τοτεναμ με 1-0. Το πάλεψαν παίζοντας βέβαια μόνο άμυνα αλλά τελικά δέχτηκαν το γκολ στο 88' και σε συνδυασμό με την νίκη της Σουόνσι έριξε την Πάλας κάτω από την επικίνδυνη ζώνη, 18η πλέον με 27 βαθμούς και 5 ματς σερί χωρίς νίκη κάποια στιγμή θα γινόταν και αυτό. Έχει δύσκολο πρόγραμμα στην συνέχεια οπότε δεν την παίρνει να διαλέγει ματς και θα παλέψει σήμερα να πάρει κάτι όσο δύσκολο και αν είναι κόντρα στην Μαντσεστερ. Εντός έδρας έχει 4 νίκες , 5 ισοπαλίες και 5 ήττες. Στα αγωνιστικά πολλά τα προβλήματα για τον Ρόι Χόντσον καθώς οι μέσοι Πάντσεον (10/0), Λόφτους - Τσικ (16/1), Καμπάιγ (23/0), οι αμυντικοί Γουόρντ (15/0), Νταν (17/1), Μαμ. Σακό (11/1), οι μεσοεπιθετικοί Ζαχά (20/4), Μπ. Σακό (16/3) και ο τερματοφύλακας Σπερόνι (11 συμμετοχές) είναι εκτός λόγω τραυματισμού!
Η Μαντσεστερ πέτυχε μεγάλη νίκη στο Ολντ Τραφορντ κόντρα στην Τσέλσι με 2-1 παρότι βρέθηκε να χάνει με 1-0 με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού. Ισοφάρισε λίγα λεπτά αργότερα και στο δεύτερο ημίχρονο ήταν καλύτερη και πέτυχε το γκολ της νίκης 15' πριν την λήξη του ματς. Έχει σαν στόχο την δεύτερη θέση μιας και ο τίτλος έχει χαθεί εδώ και μήνες. Εκτός έδρας έχει 7 νίκες , 3 ισοπαλίες και 4 ήττες. Στα αγωνιστικά εκτός οι αμυντικοί Ρόχο (7/0), Μπλιντ (5/0), Τζόουνς (21/0), οι μέσοι Φελαϊνί (12/3), Ερέρα (19/0) και ο σέντερ φορ Ιμπραήμοβιτς (5/0).
Δεν μπορεί η Κρισταλ Παλας να κοντράρει αντιπάλους με την ποιότητα της Μαντσετσερ ειδικά με τόσες απουσίες και θεωρώ πως η ομάδα του Μουρίνιο θα έχει εύκολο έργο και θα πάρει την νίκη και θα έχουμε και αρκετά γκολ. Γκολ και θέαμα λοιπόν σήμερα για Μαντσεστερ .