2018/03/06 16:54 bet title Yes (Both Teams To Score) @-120 10/10

Παιχνίδι για την 36η αγωνιστική της Τσάμπιονσιπ Αγγλίας ανάμεσα στην 14η Νοριτς με 47 βαθμούς και την 15η Νοτιγχαμ με 43 βαθμούς.
Αναβλήθηκε το ματς της Νόριτς την προηγούμενη αγωνιστική κόντρα στην Μπαρνσλει λόγω της κακοκαιρίας που έπληξε όλη την χώρα. Στο τελευταίο ματς που έδωσε έφερε 0-0 με την Μπόλτον αν και ήταν καλύτερη, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο που είχε και δοκάρι, αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει και να πάρει την νίκη. Έχει 6 αγώνες χωρίς ήττα αλλά η τέταρτη σερί ισοπαλία και δεν κινδυνεύουν, αλλά παράλληλα δεν βλέπουν με τίποτα την εξάδα και τα πλει οφ ανόδου οπότε θα είναι αδιάφορη στην συνέχεια του πρωταθλήματος. Εντός έδρας έχει 5 νίκες , 7 ισοπαλίες και 5 ήττες. Στα αγωνιστικά εκτός ο Τζίμερμαν λόγω προσωπικού προβλήματος.

Η Νότιγχαμ προέρχεται από νίκη εντός έδρας με 2-1 κόντρα στην Μπέρμιγχαμ. Προηγήθηκε νωρίς στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού και καθάρισαν στο ματς 10 λεπτά πριν το τέλος του και οι φιλοξενούμενοι απλά μείωσαν στο 87' χωρίς να απειλήσουν στο υπόλοιπο του παιχνιδιού. Ήταν το τέταρτο ματς χωρίς να ηττηθούν έχοντας 2 νίκες και 2 ισοπαλίες. Είναι και αυτή μακριά από την ζώνη υποβιβασμού μετά τις τελευταίες επιτυχίες οπότε δεν έχει άγχος για την συνέχεια του πρωταθλήματος. Στα εκτός έδρας ματς έχει 5 νίκες, 3 ισοπαλίες και 9 ήττες. Στα αγωνιστικά χωρίς ιδιαίτερα αγωνιστικά προβλήματα, εκτός κάποιοι μακροχρόνιοι που δεν επηρεάζουν.
Οι δύο ομάδες δεν έχουν άγχος για την συνέχεια του πρωταθλήματος οπότε θεωρώ πως μπορούμε να δούμε ένα ανοιχτό παιχνίδι χωρίς σκοπιμότητες. Οι γηπεδούχοι έχουν 3 γκολ γκολ στα 4 τελευταία ματς, η Νότιγχαμ με τον Καράνκα στον πάγκο έχει αλλάξει ψυχολογία, παίζει επίσης ανοιχτά και έχει τρία σερί αμφίσκορα και αν βάλουμε και την παράδοση στα μεταξύ τους παιχνίδια που έχουν γκολ τότε μπορούμε να δούμε και σήμερα να σκοράρουν και οι δύο ομάδες.