Leeds v Wolves

03/07 21:45
Προστέθηκε 2018/03/07 18:58 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Yes (Both Teams To Score) @100 10/10 -10.00

Με το ντέρμπι ανάμεσα στη Λιντς και τη Γουλβς ολοκληρώνεται η εμβόλιμη αγωνιστική στην Τσάμπιονσιπ. H Λιντς θέλει να προλάβει την εξάδα και τα πλει οφ και η Γουλβς θέλει να μείνει στην κορυφή και να πάρει την απευθείας άνοδο στην μεγάλη κατηγορία.
Στο τελευταίο ματς πρωταθλήματος η Λιντς έχοντας πολλά προβλήματα στην αμυντική της γραμμή ηττήθηκε με 3-0 εκτός έδρας από την Μιντλεσμπρο . Δέχτηκε με την συμπλήρωση του ημιώρου 2 γκολ σε 6 λεπτά , προσπάθησε στο δεύτερο ημίχρονο να κάνει κάτι αλλά δέχτηκε στα μισά του και το τρίτο γκολ για να τελειώσει το ματς οριστικά. Ήταν η πρώτη ήττα μετά από σερί 3 αγώνων που την έφερε στην 13η θέση με 49 βαθμούς και στο μείον 9 από την εξάδα που οδηγεί στα πλει οφ ανόδου και θέλει με νίκη σήμερα να μειώσει την διαφορά. Εντός έδρας έχει 7 νίκες , 5 ισοπαλίες και 5 ήττες. Στα αγωνιστικά είναι εκτός ο μέσος Ρούφι ( 30/9).
Η Γουλβς δεν αγωνίστηκε το Σάββατο κόντρα στην Ρεντινγκ λόγω της κακοκαιρίας που έπληξε την χώρα και οδήγησε πολλά ματς στην αναβολή. Στο τελευταίο ματς που έδωσε έχασε από την Φούλαμ 2-0 εκτός έδρας. Δεν ήταν καλή και δεχόμενη από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο έχασε δίκαια. Ήταν το τρίτο ματς μακριά από την νίκη και είδε την διαφορά από την δεύτερη Κάρντιφ να έχει μειωθεί πλέον στους 3 βαθμούς έχοντας βέβαια μαζί με το αποψινό 2 ματς λιγότερα. Εκτός έδρας έχει 10 νίκες , 4 ισοπαλίες και 3 ήττες. Σημαντική απώλεια σήμερα ο βασικός χαφ Νέβες (31/4).
Σημαντικό ματς και για τις δύο. Οι γηπεδούχοι βλέπουν τα περιθώρια να στενεύουν και κάθε ματς μέχρι το τέλος θα είναι σαν τελικός . Η Γουλβς δεν είναι σε καλή κατάσταση αλλά δεν παύει να διαθέτει μεγάλη ποιότητα οπότε θεωρώ ότι από ένα γκολ το έχουν οπότε η επιλογή μου είναι το αμφισκορ.