2018/03/09 20:11 bet title Over (Goals Over/Under 3.5) @175 10/10

Η Ρόμα υποδέχεται απόψε στο "Ολίμπικο" την Τορίνο στο ματς που ανοίγει την 28η αγωνιστική της Serie Α στην Ιταλία. Οι "τζιαλορόσι" έχουν σαν στόχο την τετράδα που οδηγεί στους ομίλους του Τσαμπιονς Λιγκ και οι φιλοξενούμενοι να εξαντλήσουν τις πιθανότητες να προλάβουν την έκτη θέση για την συμμετοχή στο επόμενο Γιουρόπα.

Πήγε στην έδρα της Νάπολι την περασμένη αγωνιστική η Ρόμα και πήρε πολύ μεγάλο διπλό με σκορ 4-2. Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 6', όμως στο επόμενο λεπτό ισοφάρισε και από εκεί και πέρα παίζοντας με αντεπιθέσεις κατάφερε να προηγηθεί με 4-1 στο 79'! Οι γηπεδούχοι μείωσαν απλά στις καθυστερήσεις. Έτσι έφτασε τους 53 βαθμούς και την τρίτη θέση στην μεγάλη μάχη για την τετράδα που δίνει μαζί με Λάτσιο και Ίντερ. Την επόμενη Τρίτη ακολουθεί ο επαναληπτικός με τη Σαχτάρ στην ρεβάνς της ήττας της με 2-1 για τους 16 του Τσαμπιονς Λιγκ. Εντός έδρας έχει 8 νίκες , 1 ισοπαλία και 5 ήττες. Στα αγωνιστικά τιμωρημένοι είναι ο σκόρερ Τζέκο και ο στόπερ Φάτσιο, ενώ δεν υπολογίζονται ο εξτρέμ Ντεφρέλ και ο μπακ Κάρσντροπ.

Τελευταίο ματς που αγωνίστηκε η Τορίνο ήταν η ήττα με 2-1 από τη Βερόνα, αφού το ματς της προηγούμενης αγωνιστικής με την Κροτόνε αναβλήθηκε λόγω του θάνατου του Ντάβιντε Αστόρι. Αυτή η ήττα ήταν η δεύτερη σερί για την ομάδα του Ματσάρι και προκάλεσε οργισμένες αντιδράσεις των οπαδών, με επιθέσεις στην προπόνηση ακόμα και με… βόμβα μολότοφ! Με αυτή την ήττα βρίσκεται στην 9η θέση με 36 βαθμούς και υποχώρησε αρκετά για την έξοδο στο Γιουρόπα Λιγκ καθώς είναι στο μείον 8 από την προνομιούχο έκτη θέση. Εκτός έχει 3 νίκες , 7 ισοπαλίες και 3 ήττες. Τιμωρημένος είναι ο στόπερ Μπουρντίσο, ενώ εκτός παραμένουν και οι τραυματίες Λιάιτς, Όμπι, Μολινάρο και Λιάνκο.
Μόνο νίκη θέλει η Ρόμα ενώ και η Τορίνο δεν θα κλειστεί οπότε βλέπω ματς με πολλές φάσεις και θα ρισκάρω στο OVER 3,5 γκολ!