2018/03/10 11:44 bet title Yes (Both Teams To Score) @104 10/10

Παιχνίδι για την 30η αγωνιστική της Πρεμιερ Λιγκ ανάμεσα στην 14η Γουεστ Χαμ με 30 βαθμούς και την 7η Μπέρνλι με 40 βαθμούς. Οι γηπεδούχοι έχουν σαν στόχο μια θέση στην επτάδα που ενδεχομένως δώσει εισιτήριο για το επόμενο Γιουρόπα Λιγκ.

Από συντριβή με 4-1 στην Ουαλία από την Σουόνσι προέρχεται η Γουεστ Χαμ κάνοντας πολύ κακή εμφάνιση. Δέχτηκε 2 γκολ σε κάθε ημίχρονο χωρίς να προβάλει καμία αντίσταση και το μόνο που κατάφερε ήταν να βάλει το γκολ της τιμής λίγα λεπτά πριν το τέλος του ματς. Είναι πλέον μόλις 3 βαθμούς από την ζώνη υποβιβασμού και η γκρίνια έχει κάνει την εμφάνιση της με τους οπαδούς να βάλουν κατά της διοίκησης του συλλόγου. Έχει την χειρότερη άμυνα της κατηγορίας και ακολουθεί αρκετά δύσκολο πρόγραμμα για την συνέχεια και θέλει σήμερα μόνο την νίκη 9 αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος. Εντός έδρας έχει 5 νίκες , 4 ισοπαλίες και 4 ήττες. Στα αγωνιστικά αρκετές απουσίες για το σημερινό ματς καθώς οι αμυντικοί Μπάιραμ (5/0) και Ριντ (17/0), ο αριστερός μπακ - χαφ Μαζουακού (19/0) οι μέσοι Φερνάντες (7/0), Ομπιάνγκ (20/2) και ο σέντερ φορ Κάρολ (12/2) είναι εκτός.

Η Μπέρνλι επικράτησε την τελευταία αγωνιστική εντός της Έβερτον με 2-1 παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με το κλείσιμο του πρώτου ημιχρόνου αλλά κατάφερε στο δεύτερο να γυρίσει το ματς και να πάρει την νίκη μετά από 11 αγωνιστικές! Έχει σωθεί που ήταν ο αρχικός στόχος και θα παίζει πλέον χωρίς άγχος στην συνέχεια του πρωταθλήματος ενώ ενδεχομένως η έβδομη θέση που βρίσκεται να δώσει και ευρωπαικη συμμετοχή. Εκτός έδρας έχει 4 νίκες , 6 ισοπαλίες και 4 ήττες. Στα αγωνιστικά εκτός οι μέσοι Μπρέιντι (15/1), Ντεφούρ (24/1) , Αρφιλντ (18/2) και κάποιοι μακροχρόνιοι.
Ερωτηματικό το πως θα εμφανιστεί η Μπερνλι ως αδιάφορη και χωρίς άγχος , μπορεί όμως να εκμεταλλευτεί τις απουσίες της Γουεστ Χαμ και να σκοράρει, οι γηπεδούχοι θα παίξουν για την νίκη και έχουν και αυτοί ένα γκολ οπότε πάμε στο να σκοράρουν και οι δύο ομάδες.