2018/03/10 17:07 bet title Over (Goals Over/Under 3.5) @175 10/10

Παιχνίδι για την 30η αγωνιστική της Πρεμιερ Λιγκ ανάμεσα στην 4η Τσέλσι με 53 βαθμούς και την 17η Κρισταλ Παλας με 27 βαθμούς. Οι " μπλε" έχουν σαν στόχο την τετράδα και τους ομίλους του Τσαμπιονς Λιγκ και οι φιλοξενούμενοι την παραμονή στην κατηγορία.
Από την πολύ άσχημη εμφάνιση στο ντέρμπι με την Μάν. Σίτι προέρχεται η Τσέλσι και η ήττα με 1-0 να είναι αρκετά κολακευτική για την ομάδα του Κόντε. Κατέβηκε να παίξει μόνο άμυνα , άντεξε στο πρώτο ημίχρονο αλλά με το ξεκίνημα του δευτέρου δέχτηκε το γκολ από τον Μπερναντο Σίλβα και γλύτωσε δεύτερο γκολ σε αρκετές περιπτώσεις. Αρκετή γκρίνια έφερε ο τρόπος που αποφάσισε ο Ιταλος προπονητής να προσεγγίσει το ματς από τους οπαδούς και ακόμα και από παίχτες της ομάδας όπως ο Αζάρ. Θέλει σήμερα την νίκη καθώς βρίσκεται 5 βαθμούς πίσω από την τέταρη Τότεναμ για να μπορέσει να παίξει και του χρόνου στους ομίλους της μεγάλης διοργάνωσης. Εντός έχει 9 νίκες , 2 ισοπαλίες και 3 ήττες. Την Τετάρτη θα παίξει στην έδρα της Μπαρτσελόνα για το Τσαμπιονς Λιγκ στην ρεβανς του 1-1 για την φ΄ση των 16.
Από τη μεριά της, η Κρίσταλ Πάλας γνώρισε ξανά ήττα στις καθυστερήσεις, αυτήν την φορά με 2-3 από τη Γιουνάιτεντ. Η ομάδα του Χόγκσον, αν και προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο, δεν άντεξε στην επανάληψη, ισοφαρίστηκε μέχρι το 76', έχασε δύο ευκαιρίες μετά, όμως στο 91' ήρθε το 3-2 από την ομάδα του Μουρίνιο. Πλέον, οι "αετοί" υποχώρησαν ξανά στην επικίνδυνη ζώνη και από εδώ και πέρα κάθε βαθμός είναι "θυσαυρός" και δεν έχει τα περιθώρια να διαλέγει ματς για να "χτυπήσει". Εκτός έχει 2 νίκες, 4 ισοπαλίες και 8 ήττες.
Η Τσέλσι δεν θέλγει με την απόδοση της και θα έχει και το μυαλό στο ματς της Τετάρτης αλλά μετά την άσχημη εμφάνιση στο ντέρμπι με την Σίτυ περιμένω ένα ξέσπασμα της με αρκετά γκολ. Σε αυτό μπορεί να βοηθήσει και η Παλας παίζοντας ανοιχτά μήπως πάρει κάτι από το ματς. ΟVER 3,5 η επιλογή.