2018/03/11 10:40 bet title Away/Yes (Results/Both Teams To Score) @450 10/10

Για την 28η αγωνιστική του Ισπανικού πρωταθλήματος η Εσπανιόλ υποδέχεται την Σοσοεδάδ.
Η Εσπανιόλ προέρχεται από ισοπαλία εκτός έδρας με την Λεβάντε 1-1. Μέτριο πρώτο ημίχρονο με τα γκολ να μπαίνουν στην επανάληψη. Έμειναν πίσω στο σκορ στο 55' και έκτοτε χωρίς να χάσουν σημαντική ευκαιρία είχαν κατοχή της μπάλας και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στις καθυστερήσεις και να πάρουν τον βαθμό. Δεν αποδίδει ιδιαίτερα καλό ποδόσφαιρο αλλά καταφέρνει να μένει αήττητη εδώ και 6 αγωνιστικές έχοντας όμως 5 ισοπαλίες και μια μόλις νίκη. Βρίσκεται στην 15η θέση με 32 βαθμούς, στο συν 12 από την ζώνη υποβιβασμού και δεν θα κινδυνέψει και έχει λίγες ελπίδες να προλάβει της θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη αν και έχει πολλές ομάδες από πάνω της. Εντός έδρας έχει 6 νίκες, 4 ισοπαλίες και 4 ήττες. Στα αγωνιστικά εκτός λόγω καρτών ο μέσος Νταρντέρ (25/1), τραυματίες ο γκολκίπερ Ντιέγκο Λόπεθ (8/-10), ο επιθετικός Σέρχιο Γκαρθία (23/1) και ο αριστερός μπακ Ντίντακ Βιλά (6/0).
Η Σοσιεδάδ επικράτησε δίκαια της Αλαβές εντός έδρας με 2-1. Μπήκε δυνατά και στα πρώτα 11' είχε πετύχει 2 γκολ και παρά την μείωση από τους φιλοξενούμενους λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου κράτησε το προβάδισμα και πήρε το ντέρμπι των Βάσκων. Με αυτή την νίκη βρίσκεται στην 12η θέση και τους 33 βαθμούς και έχει λίγες ελπίδες να προλάβει την 7αδα. Εκτός έδρας έχει 3 νίκες , 7 ισοπαλίες και 7 ήττες με την τελευταία φορά που πήρε το τρίποντο να ετοιμαζόμασταν για την παρέλαση της 28η Οκτωβρίου! Εκτός για την σημερινή αναμέτρηση ο μέσος/αρχηγός Τσάμπι Πριέτο (24/3), ο γκολκίπερ Ρούλι (23/-41), ο στόπερ Ραούλ Νάβας (11/0) και ο φορ Αγκιρέτσε (7/0).
Αμφίρροπο ματς κόντρα σε 2 σχεδόν ισοδύναμες ομάδες αλλά η Σοσιεδάδ δείχνει καλύτερη στα τελευταία ματς και μπορεί να πάρει την νίκη, επειδή όμως παίζει ανοιχτά και τα ματς της έχουν γκολ πιστεύω ότι οι γηπεδούχοι θα σκοράρουν. Οπότε η επιλογή μου είναι GG & 2 .