2018/03/12 20:00 bet title Over (Goals Over/Under 2.5) @106 10/10

Με τον αγώνα της Αλαβές κόντρα στην Μπέτις ρίχνει αυλαία απόψε η 28η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβιζιόν. Οι γηπεδούχοι είναι στην 16η θέση με 31 βαθμούς και οι φιλοξενούμενοι στην 10η με 37 βαθμούς.
Η Αλαβές προέρχεται από ήττα στο βάσκικο ντέρμπι από τη Σοσιεδάδ με 2-1. Δεν μπήκε καλά με αποτέλεσμα να έιναι πίσω στο σκορ με 2 γκολ στα πρώτα 11 λεπτά και παρά την μείωση της λίγο πριν το ημίχρονο δεν κατάφερε να φανεί απειλητική στην συνέχεια και να πάρει κάτι από το ματς. Με αυτή την νίκη έφτασε στους 31 βαθμούς και θέλει μαθηματικά κάποιους βαθμούς για να σωθεί οριστικά. Εντός έδρας έχει 7 νίκες , 1 ισοπαλία και 6 ήττες. Στα αγωνιστικά Εξέτισε κι επιστρέφει ο επιθετικός Μουνίρ (23/6), τραυματίας ο δεξιός μπακ Βιγκαράι (12/0), αμφίβολος ο αμυντικός Αλέξις (22/1).
Η Μπέτις την τελευταία αγωνιστική έχασε 2-0 από την Βαλένθια εκτός έδρας δεχόμενη από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Πάντως διαμαρτύρεται δικαίως για γκολ που της ακυρώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο και θα μπορούσε να την βάλει στη διεκδίκηση τουλάχιστον την ισοπαλίας. Θεωρητικά ελπίζει σε έξοδο στην Ευρώπη, αλλά πρακτικά πολύ δύσκολα θα καταφέρει κάτι τέτοιο και θέλει σήμερα την νίκη για να εξαντλήσει τις λίγες πιθανότητες της. Εκτός έδρας έχει 5 νίκες , 1 ισοπαλία και 7 ήττες. Στα αγωνιστικά σημαντικές απουσίες καθώς οι βασικοί χαφ Χοακίν (26/4) και Γκουαρδάδο (22/2) είναι εκτός λόγω τραυματισμού.
Η Αλαβές είναι δυνατή στην έδρα της και θέλει μια ακόμα νίκη για να ξεμπερδεύει με την υπόθεση σωτηρίας και με τον Αμπελάρδο στον πάγκο έχει εντός σε 7 ματς 6 νίκες και 1 ισοπαλία. Η Μπέτις από την άλλη είναι αρκετά δυνατή εκτός και παρά τις απουσίες της θα παίξει ανοιχτά για την νίκη, άλλωστε εκτός έχει αρκετά διπλά. Θα δούμε πιστεύω ματς με γκολ οπότε η επιλογή μου είναι το OVER 2,5.