Προστέθηκε 2018/03/12 20:26 | 0 ευχαριστούμε
  • Όχι: 0.0%
  • Δεν υπάρχουν απόψεις: 0.0%

Προγνωστικό: bet title Home/Yes (Results/Both Teams To Score) @260 10/10 +26.00

Ολοκληρώνεται η 26η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα με την κόντρα επιβίωσης ανάμεσα στη Βέρντερ και την Κολωνία στο Βέζερσταντιον.
Από ισοπαλία 2-2 προέρχεται η Βερντερ στην έδρα της Γκλαντμπαχ. Ξεκίνησε άσχημα και βρέθηκε να χάνει 2-0 στα πρώτα 33 λεπτά αλλά στο δεύτερο με αντεπίθεση διαρκείας ισοφάρισε και θα μπορούσε κάλλιστα να πάρει και την νίκη. Η αγωνιστική της άνοδος στον δεύτερο γύρο ουσιαστικά την μπλέκει μόνο στα σενάρια των μπαράζ και όχι του απευθείας υποβιβασμού καθώς είναι στην 14η θέση με 27 βαθούς και στο συν 2 από το μπαραζ. Κόντρα στην Κολωνία έχει την ευκαιρία να πάρει μια τεράστια βαθμολογική ανάσα η ίδια και να καταδικάσει ουσιαστικά την αντίπαλό της. Εντός έδρας έχει 4 νίκες , 4 ισοπαλίες και 4 ήττες. Στα αγωνιστικά εκτός ο βασικός μέσος Γκόντορφ και ο βασικός φορ Μπάρτελς
Η Κολωνία παίζει ουσιαστικά το τελευταίο της χαρτί. Κερδίζει και ελπίζει, χάνει και χαιρετάει Ουσιαστικά με νίκη απόψε στην Βρέμη ξεκολλάει από την τελευταία θέση και μειώνει την απόστασή της στους πέντε βαθμούς από τα μπαράζ παραμονής. Ηττήθηκε με 3-2 από την Στουτγάρδη σε ένα ματς μαγική εικόνα. Ηταν ανώτερη, προηγήθηκε, της ακυρώθηκε μέσω VAR γκολ και τα δύο από τα τρία γκολ που δέχτηκε μπήκαν με απίστευτη δόση τύχης και σε διάστημα μάλιστα 3 λεπτων στο κλείσιμο του πρώτου ημιχρόνου. Παραμένει πάντως το κλίμα καλό και η πίστη ότι θα τα καταφέρουν. Προσπάθησε στο δεύτερο να γυρίσει το ματς αλλά το 3-1 στο 57' την τελείωσε και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 90'. Εκτός έδρας έχει 2 νίκες , 2 ισοπαλίες και 8 ήττες. Στα αγωνιστικά εκτός οι Κλέμενς (ημιβασικός μέσος), Γιόγιτς (μέσος), Οζκάν (μέσος) και Γκιρασί (επιθετικός).
Μάχη επιβίωσης, με την πίεση να είναι περισσότερο στην Κολωνία. Παίζει την ύπαρξή της η φιλοξενούμενη, αλλά και η Βέρντερ έχει την ευκαιρία να καθαρίσει μια ώρα αρχύτερα την υπόθεση παραμονής. Θα το παλέψει η Κολωνία και θα σκοράρει αλλά η Βερντερ είναι καλύτερη και θα πάρει το ματς.